کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. از چه سنی می بایست کودکان را در مهد کودک ثبت نام کرد

از چه سنی می بایست کودکان را در مهد کودک ثبت نام کرد

بازدید : 1٫981

1

از چه سنی می‌بایست کودکان را در مهد کودک ثبت نام کرد؟

این مورد که از چه سنی باید بچه‌ها را به مهد کودک فرستاد؟ سوالی است که اغلب برای والدین پیش می‌آید. آیا برای مادران خانه دار هم لازم است فرزندشان را به مهدکودک بفرستند؟ و سوالات دیگر از این قبیل...

اولین گام ورود کودک به اجتماع، مهدکودک است. پس باید درست، حساب شده و به موقع به آن پرداخته شود.

با توجه به نکته که بچه‌های زیر سه سال نیاز دارند در کانون توجه خانواده قرار گیرند، بهتر است تا این سن نزد مادر یا مادربزرگ خود و تحت یک روش تربیتی واحد، پرستاری شوند. چرا که در مهد کودک‌ها مربی می‌بایست توجه خود را بین همه ی بچه‌ها تقسیم کند.

یکی از مهم‌ ترین تاثیرات حضور کودک در مهدکودک، اجتماعی شدن او است. هیچ مادری نمی تواند به تنهایی و در خانه، فرزندش را به بلوغ اجتماعی لازم برساند.

در گذشته که مهدکودک نبوده؛ بچه‌ها با هم بازی‌هایشان در کوچه‌ و خانه‌ی همسایه‌، روابط اجتماعی را تجربه می‌کردند. اما امروز جای این تعاملات اجتماعی را مهد‌های کودک گرفته؛ ضمن اینکه آموزش‌هایی که کودک در کوچه و یا در بین همسایگان می‌بیند، بدون نظارت کارشناسی بوده و استاندارد نیست.

روان‌شناسان و کارشناسان کودک، آموزش‌های استانداردی را در مهدکودک ارایه داده ،تا روند رشد اجتماعی کودک به درستی، انجام شود. از دیگر نکات مهمی که در مهدکودک آموزش داده می‌شود؛ این است که کودک در درک می کرده که سایرین هم مثل او دارای حق و حقوقی هستند و همه‌چیز تنها برای او نیست.
از چه سنی می‌بایست کودکان را در مهد کودک ثبت نام کرد؟معیار‌های انتخاب مهد کودک :

1. اولین نکته ای که برای انتخاب مهدکودک باید در نظر گرفت، استاندارد بودن آن از جهت مشخصات فیزیکی است. یعنی باید از حیاط، وسعت کافی, تنوع فضایی و اتاق‌های نورگیر برخوردار باشد؛ در ارتفاع و طبقات بالای ساختمان نباشد؛ سیستم تهویه ی مناسبی داشته باشد؛ در رنگ‌آمیزی و تزئینات آن جذابیت و نکات استاندارد رعایت شود؛ مفروش باشد، برای آنکه که بچه‌ها بتوانند بدون کفش و راحت در آن رفت و آمد کنند؛ از میز و صندلی مناسب و استاندارد استفاده شده باشد.

2. سابقه ی کاری مهدکودک

3. مجوز مهدکودک و مربیانش

4. رزومه و تحصیلات مربیان مربوطه و طرز برخورد آنها با کودکان.

5. بررسی معیارهای مهدکودک، در راستای انتخاب مربی

6. کیفیت برنامه‌های روزانه مثل ساعات آموزش، بازی، خواب و خوراک

7. تفکیک سنی کودکان در هر کلاس

8. در نظر گرفتن نسبت تعداد مربیان به کودکان

9. شیوه ی ارائه ی برنامه‌های آموزشی؛ اینکه آیا در آن به برنامه‌های همراه با دست ورزی مثل سفالگری و نقاشی اهمیت داده می‌شود یا برنامه‌های صرفا تئوری مثل آموزش زبان؟ چون آموزش زبان در این سن نه تنها مفید نیست بلکه آموزش غیر اصولی آن می‌تواند برای تکلم و زبان آموزی مضر هم باشد.از چه سنی می‌بایست کودکان را در مهد کودک ثبت نام کرد؟
بعد از بررسی نکات بالا بهترین کار برای اتخاذ تصمیم نهایی، رفتن به مهدکودک و سوال کردن از والدینی است که فرزندان خود را به آن مهد می‌سپارند. البته انتظارات ,خواسته‌های والدین از هر مهدی متفاوت است اما با یک بررسی کلی از نظرات والدین می‌توانید به جمع بندی نهایی در مورد انتخاب مهدکودک مناسب فرزندتان برسید.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
خطرات و آسیب های جبران ناپذیر موبایل برای کودکان

خطرات و آسیب های جبران ناپذیر موبایل برای کودکان

در مورد استفاده کودکان از موبایل نگرانی‌هایی وجود داشته که در ادامه به بخشی از آنها می‌پردازیم :

بیشتر بخوانید »
نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان قسمت دوم

نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان قسمت دوم

- احترام به یکدیگر هرچه والدین بیشتر به هم احترام گذاشته و گلایه‌های خود از یکدیگر را در حضور فرزندان مطرح نکنند؛ بیشتر در تربیت [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE