کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. از چه سنی موبایل را در دسترس فرزندان خود قرار دهیم

از چه سنی موبایل را در دسترس فرزندان خود قرار دهیم

بازدید : 579

1

از چه سنی موبایل را در دسترس فرزندان خود قرار دهیم؟

پیشرفت تکنولوژی همیشه هم خوب و سازنده نیست. فناوری هم مانند تمام مسائل دنیا دو صورت منفی و مثبت دارد. انیشتین در ارتباط با این موضوع می گوید : «من از روزی می‌ترسم که تکنولوژی از تعامل انسانی پیشی بگیرد. چنین روزی، جهان نسلی از احمق‌ها خواهد داشت.» این جمله بار مفهومی بسیار بالایی دارد. همه ی افراد از تکنولوژی در جهت بهبود امور زندگی استفاده می کنند اما اگر این مقوله، همه ی زندگی ما را فرا بگیرد، انسانیت و مهربانی را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

موبایل هم یکی از این محصولات فناوری بوده که فواید بسیاری دارد. مخصوصا در این دوره که موبایل تقریبا همه کاری می کند، یعنی علاوه بر برقراری تماس، دوربین، کامپیوتر، حسابدار و ... نیز محسوب میشود.

اما همین وسیله ی دوست داشتنی که بسیاری از ما را به خود وابسته کرده، برای کودکان بسیار مضر و مخرب است. متاسفانه برخی از والدین به اینکه فرزند کوچکشان گوشی موبایل دارد، افتخار می کنند. کودک 5 یا 6 ساله ای که گوشی هوشمند استفاده می کند، آیا واقعا محدودیت‌ها و روش‌های استفاده از آن را می‌داند؟ آیا پدر و مادرش نمی دانند که این وسیله در این سن و سال نباید در اختیار او قرار گیرد؟

البته در این میان بعضی از والدین هم برای استفاده ی موبایل فرزندانشان محدودیت مشخص می کنند. مثلا فقط دو ساعت در روز موبایل در اختیار او قرار می‌دهند.از چه سنی موبایل را در دسترس فرزندان خود قرار دهیم؟


اما برخی از والدین اصلا از اینکه تا پیش از سنین 12 – 17 سالگی، موبایل در اختیار فرزندشان قرار دهند، اکراه دارند. آنها از این می‌ترسند که مبادا تلفن همراه، موجب انحراف فرزندشان شود.
واقعیت هم این است که والدین نباید به فرزندان دوره ی دبستان یا راهنمایی خود موبایل بدهند. زیرا با این کار به آنها اجازه داده اند که آزادانه وارد شبکه‌های اجتماعی آنلاین شده و یا متاسفانه با دوستان نامناسب روابط مخفیانه برقرار کنند.

وقتی یک گوشی هوشمند در اختیار نوجوان باشد، او به دایما به اینترنت دسترسی دارد و اینترنت هم با تمام نکات مثبت خود، سایت‌هایی دارد که به هیچ وجه مناسب فرزندان ما نیستند.

بهترین سن برای خرید موبایل برای فرزندان، دوره دبیرستان است. دختران و پسران در این سن دیگر کودک نیستند و تا حدی می‌توانند خوب و بد را از یکدیگر تشخیص دهند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
رفتن به مدرسه اولین مرحله مستقل شدن کودکان

رفتن به مدرسه اولین مرحله مستقل شدن کودکان

دوران دبستان و بخصوص سال‌های اول، مراحل رشد استقلال در کودک است. اغلب کودکان روزهایی که به مدرسه می‌روند و از خانه دور هستند، آرام و بی [...]

بیشتر بخوانید »
چرا کودکان گاز میگیرند

چرا کودکان گاز میگیرند

بعضی وقت‌ها والدین با دیدن برخی رفتارها در کودک خود نگران می‌شوند و دنبال علت رفتار و راه حل‌های آن می گردند. یکی از این رفتارها، گاز [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE