کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. اهمیت قصه گفتند برای کودکان

اهمیت قصه گفتند برای کودکان

بازدید : 268

1

اهمیت قصه گفتند برای کودکان

مهارت قصه گویی چیزی بیشتر از یک سرگرمی ساده بوده و در تربیت کودکانمان یاری رسان است.

به کمک قصه می‌شود کودک را با محیط اطرافش آشنا ساخت، قوه ی تفکر، تخیل و تمرکز آنها را گسترش داد. قصه گویی می‌تواند باعث رشد خلاقیت، حس زیبایی شناسی، تقویت حافظه و عزت نفس کودک شده و همچنین هنجار‌های خانوادگی، دینی و اجتماعی را به آنها بی آموزد.

محققین علم روانشناسی ثابت کرده اند، قصه درمانی می‌تواند کمک زیادی به حل مشکلات یادگیری، اختلالات رفتاری، کاهش افسردگی و رشد اخلاقی و موفقیت فرد در زندگی، بکند.اهمیت قصه گفتند برای کودکان


اگر مربی یا والدین کودک قصه گو هستند، باید سعی کنند با استفاده از حرکات بدن، تغییر در لحن و آهنگ صدا، داستان‌های مصوّر، به کارگیری عروسک شخصیت‌های قصه، سوال پرسیدن و شرکت کردن هر دو والد در قصه گویی، آن را جذاب تر و تاثیر گذارتر کنند..

اگر قصه توسط خود کودک گفته یا خوانده می‌شود، از او بخواهید تا بعد از چند بار شنیدن یک قصه، آن را برای شما بازگو کند؛ این کار موجب می‌شود که پیام‌های داستان ملکه ی ذهن او شوند.

با خلق داستان‌هایی بر اساس اتفاقات آموزنده ای که کودک خودش آن را درک کرده، قصه ساختن برای نقاشی‌ها و کاردستی‌ها، ادامه دادن یک قصه یا ساختن قصه برای چند عکس پی در پی، می‌توانید در سنین مختلف پیام‌های آموزشی را به کودکتان انتقال دهید.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
کد امنیتی»»
برای یادگیری سریع و آسان چه باید کرد؟

برای یادگیری سریع و آسان چه باید کرد؟

اگر قصد دارید برای یاد گرفتن سریع تلاش کرده و از روش های سرعت بخشیدن به آن استفاده کنید، پیشنهاد میشود مطلب زیر را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید »
با کتاب خواندن برای کودک زمینه رشد ذهنی او را فراهم کنید.

با کتاب خواندن برای کودک زمینه رشد ذهنی او را فراهم کنید.

والدین با خواندن کتاب می‌توانند سبب رشد ذهنی و رفتاری فرزندشان شوند. پس سعی کنید فرهنگ کتاب خوانی را در خود و کودکان گسترش دهید.

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
E