جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. بایگانی

تاریخچه برند تیفانی قسمت اول

بازدید : 3٫746
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :


مطمئنا "تیفانی" از به یاد ماندنی ترین شرکت‌های ساخت جواهر بوده که در سال 1837 توسط چارلز لوئیس تیفانی و دوستش جان بی یانگ در شهر نیویورک تاسیس شد.

تاریخچه برند تیفانی قسمت اولاین فروشگاه به سبب موقعیت مکانی خوبی که داشت، خیلی زود توجه بانوان ثروتمند آمریکایی را به خود جلب کرد.
loadingImage...

شرکت تیفانی در سال 1867 برای نخستین بار در آمریکا، جواهرات نقره ی انگلیسی دست ساز را با خلوص 92 درصد ارائه داد. لازم به ذکر است این کمپانی تا سال 1878 هیچ گونه قرارداد رسمی و محکمی با شرکت‌های معتبر فروش الماس نداشت.
loadingImage...

اما در همان سال (1878) تیفانی یک الماس تراش نخورده زرد فانتزی 42/287 قیراطی را از معدن‌های الماس کیمبرلی واقع در جنوب آفریقا به دست
آورد، که بعد از تراشیدن و پولیش دادن این گوهر ان را به جواهری ارزشمند تبدیل کردند.

این الماس سال‌ها بعد در سال 1961 بر روی گردنبندی سوار شده و توسط " آدری هپبورن" بازیگر معروف آن زمان به نمایش گذاشته شد. این الماس زرد قناری کمرنگ به احترام اولین دارنده اش، تیفانی نام گرفت و موجب شد تا این برند به عنوان یک برند برتر در جواهرسازی مطرح شود.

از این گوهر گرانبها، هنوز هم در فروشگاه اصلی تیفانی واقع در نیویورک نگهداری می‌شود.
loadingImage...

گل سینه ای از الماس، زمرد و مروارید هم که در سال 1887 توسط تیفانی ساخته شد، برای گنجینه ی جواهرات خاندان سطنتی فرانسه خریداری شد.

چارلز لوئیس تیفانی در سال 1887 شگفتی دیگری نیز آفرید. او با خرید یکی از 3 جواهر سلطنتی فرانسه، لقب "پادشاه الماس" در جهان را از آن خود کرد.

چارلز در سال 1902 درگذشت و بعد از او مدیریت طراحی این شرکت به پسرش لوئیس کامفورت تیفانی رسید. جنبش سبک هنری نو، طراحی‌های خلاقانه، استفاده از شیشه و سنگ‌های قیمتی و میناکاری، لوئیس کامفورت را به عنوان پیشرو طراحی جواهرات در دنیا معرفی کرد. او همچنین دپارتمان هنری جواهرسازی را جهت ساخت انواع جواهرات و اشیاء قیمتی تأسیس کرد.
loadingImage...

این شرکت دیگر فقط عرضه کننده ی جواهرات ساخته شده از الماس‌های درخشان نیست بلکه معرفی کننده ی مجموعه ای از سنگ‌های قیمتی رنگی دیگر هم هست. آنها در سال 1902 از یک سنگ قیمتی صورتی رنگ متمایل به ارغوانی پرده برداری کردند. این سنگ گرانبها به احترام یابنده اش آقای جرج کونز، "کانزایت" نام گرفت. تیفانی همچنین در سال 1910 موفق شد گونه ای از سنگ‌های قیمتی را استخراج کند که بعدا به احترام یکی از برترین مشتریانش آقای جان پیرپونت مورگان ، "مورگانایت" نامیده شد. پس از آن هم در سال 1967 سنگ تانزانایت و سال 1974 سنگ تساوریت را کشف و استخراج نمودند. امروزه گوهرشناسان تیفانی به سراسر جهان سفرهایی انجام می‌دهند تا به منابعی جدید از سنگ‌های قیمتی گوناگون برسند.
کلمات کلیدی :