تاثیرات مخرب استرس در کودکان | جواهربازار کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. تاثیرات مخرب استرس در کودکان

تاثیرات مخرب استرس در کودکان

بازدید : 274

1

تاثیرات مخرب استرس در کودکان

نتایج حاصل از تحقیقات، حاکی از آن است که قرار گرفتن کودک در شرایط استرسزا، تغییراتی در سازه‌های اصلی مغز آنها به وجود می‌آورد.

مطالعات پیشین در این زمینه نشان داده‌ که تجربه‌های استرسزا در دوران کودکی، در آینده موجب اضطراب، افسردگی و بیماری‌های قلبی و سرطان را برای افراد در پی دارد.

یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه ویسکانسین مدیسون طی بررسی‌هایی، به این نتیجه رسیدند که اتفاقات استرسزای دوران کودکی در رشد مغزی تاثیر مستقیم دارد.

محققان با انجام آزمایشی بر روی صدها کودک 12 ساله که برخی از آنها در طول دوران کودکی خود استرس زیادی داشته‌اند، دریافتند که این کودکان بین سنین 2 تا 4 سالگی با خشونت‌های جسمی و روانی و یا غفلت و شرایط بسیار ضعیف زندگی روبه رو بوده‌اند.
تاثیرات مخرب استرس در کودکان


نتایج نشان داده که دو ساختار هیپوکامپ و آمیگدال در دوران کودکی این بچه‌ها کمتر رشد می کند؛ که مرتبط با عملکردهایی مثل یادگیری، حافظه، کنترل رفتار و مدیریت احساسات هستند و ممکن است باعث بروز بعضی از مشکلات در دوران نوجوانی و بزرگسالی شود.

متخصصان بهداشت و درمان هم در این خصوص به والدین هشدار جدی داده اند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
کد امنیتی»»
چگونه آلرژی را درمان کنیم؟

چگونه آلرژی را درمان کنیم؟

آیا درمانی برای حساسیت وجود دارد؟ بله با مراجعه به پزشک احتمالا به شما آنتی هیستامین یا اسپری بینی و دستوراتی خاصی می‌دهد. اما این داروها [...]

بیشتر بخوانید »
با کودکانتان در مورد فضای مجازی صحبت کنید.

با کودکانتان در مورد فضای مجازی صحبت کنید.

قطعا بهترین راه برای حفاظت از کودکان صحبت کردن با آنهاست. بر اساس تحقیقات، وقتی کودک دنبال اطلاعات می گردد، در اکثر موارد اول به پدر مادرش [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE