کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. تاثیرات مخرب استرس در کودکان

تاثیرات مخرب استرس در کودکان

بازدید : 371

1

تاثیرات مخرب استرس در کودکان

نتایج حاصل از تحقیقات، حاکی از آن است که قرار گرفتن کودک در شرایط استرسزا، تغییراتی در سازه‌های اصلی مغز آنها به وجود می‌آورد.

مطالعات پیشین در این زمینه نشان داده‌ که تجربه‌های استرسزا در دوران کودکی، در آینده موجب اضطراب، افسردگی و بیماری‌های قلبی و سرطان را برای افراد در پی دارد.

یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه ویسکانسین مدیسون طی بررسی‌هایی، به این نتیجه رسیدند که اتفاقات استرسزای دوران کودکی در رشد مغزی تاثیر مستقیم دارد.

محققان با انجام آزمایشی بر روی صدها کودک 12 ساله که برخی از آنها در طول دوران کودکی خود استرس زیادی داشته‌اند، دریافتند که این کودکان بین سنین 2 تا 4 سالگی با خشونت‌های جسمی و روانی و یا غفلت و شرایط بسیار ضعیف زندگی روبه رو بوده‌اند.
تاثیرات مخرب استرس در کودکان


نتایج نشان داده که دو ساختار هیپوکامپ و آمیگدال در دوران کودکی این بچه‌ها کمتر رشد می کند؛ که مرتبط با عملکردهایی مثل یادگیری، حافظه، کنترل رفتار و مدیریت احساسات هستند و ممکن است باعث بروز بعضی از مشکلات در دوران نوجوانی و بزرگسالی شود.

متخصصان بهداشت و درمان هم در این خصوص به والدین هشدار جدی داده اند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
تاثیرات انجام کار گروهی بر کودکان

تاثیرات انجام کار گروهی بر کودکان

از طریق آموزش و تشویق کودکان می‌توان مهارت‌های عملکرد مستقل و کار تیمی را به گونه ای متعادل در آن‌ها تقویت کرد. زیرا افراد در برخی از [...]

بیشتر بخوانید »
چگونه بر ترس کودکان از مدرسه غلبه کنیم

چگونه بر ترس کودکان از مدرسه غلبه کنیم

اکثر کودکان به خانواده و به ویژه مادر خود وابسته اند. این وابستگی اگر در حد نرمال و معمول باشد مشکل ساز نخواهد شد، اما اگر کودک بدون مادر [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE