کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. چگونه کودکان را برای ورود به مدرسه آماده کنیم

چگونه کودکان را برای ورود به مدرسه آماده کنیم

بازدید : 525

1

چگونه کودکان را برای ورود به مدرسه آماده کنیم؟

در ادامه چندین راهکار جهت اماده سازی کودکان برای مدرسه پیشنهاد شده است که توصیه میشود حتما مطالعه بفرمایید :

روش‌های کمک به سازگاری کودک با مدرسه
- با کودکتان در مورد مراکز پیش دبستانی و همه ویژگی‌های خوبش حرف بزنید.

- پیش از اولین روزی که قرار است به آمادگی برود، درباره ی کار‌ها و فعالیت‌هایی که کودک آن جا انجام خواهد داد با او صحبت کنید.

- از قبل عادتش دهید که در خانه با مداد و مداد شمعی نقاشی بکشد و از این کارش لذت ببرد، تا وقتی که سر کلاس به او ابزار نقاشی می‌دهند، با این کار آشنا باشد.

- چند روز قبل از فرستادن کودک به طور رسمی به مرکز پیش دبستانی، با او به آن محل بروید تا با محیط مانوس شود و ترسش از بین برود. با این کار همچنین فرصتی برای شما پیش می‌آید تا با مربی فرزندتان آشنا شوید و از برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلفی که قرار است بچه‌ها انجام دهند، جویا شوید.
چگونه کودکان را برای ورود به مدرسه آماده کنیم؟

- همینطور می‌توانید اجازه دهید تا کودک آزادانه در محیط مرکز پیش دبستانی بگردد و از کلیه فضاهای آن دیدن کند.

- کودک را از پیش با آموزگارش آشنا کنید و با این کار موجب آرامش خیال فرزندتان شوید.

- خودتان را در روز اول جدایی از کودک کنترل کنید. اگر چهره شما نگران، آشفته و مضطرب باشد، همان احساس به کودک هم منتقل می‌شود.

- سعی کنید هنگام ترک کردن کودک چهره تان خندان و خوش رو باشد و به او آرامش خیال دهید که چند ساعت بعد به دنبالش خواهید آمد. این را هم در نظر داشته باشید که اعتماد شما به مربیان مدرسه یا پیش دبستانی تاثیری مثبتی بر روحیه کودک می گذارد.

- هنگام ترک فرزندتان، حتما با او خداحافظی کرده و با اطلاع از او جدا شوید. هرگز خود را از دید او پنهان نکنید؛ چون با این کار اعتماد کودک به شما از بین می‌رود و حرف‌ها و قول‌هایتان را کمتر باور می کند.

- اگر لحظه ی آخر کودکتان با چسبیدن به شما، از رفتن به کلاس خودداری کرد، نگران نشوید، چون این واکنش شما اثرات منفی بر کودک می گذارد و او را بیشتر ناراحت می کند. در این شرایط می‌توانید از مربیان و مشاوران مدرسه که در این امر با تجربه هستند کمک بگیرید و اجازه دهید تا با شیوه ی خودشان کودک را به سمت کلاس راهنمایی کنند.چگونه کودکان را برای ورود به مدرسه آماده کنیم؟


- سعی کنید زمان خداحافظی با کودک را طول ندهید، چراکه با این کار، موجب دلتنگی و پریشانی او می‌شوید.

- همیشه یک خداحافظی صمیمانه، ولی مصمم با کودک داشته باشید تا هنگام جدایی کم تر رنجیده خاطر شود و گریه و زاری نکند. از جملات حمایت کننده و امید بخش استفاده کنید تا او را برای پذیرش مدرسه آماده کند.

- گاهی به همراه بردن عروسک، کتاب، عکس و یا هر وسیله ای که کودک به آن وابستگی دارد، می‌تواند از شدت ناراحتی کودک در زمان جدایی بکاهد.

- وقتی کودک به خانه بر می گردد کارهای شخصی خود را کنار بگذارید و سعی کنید به گرمی و صمیمانه پذیرای او باشید و در نخستین روزهای رفتن به مدرسه، نقش والدین صمیمی، شاد و فعال را بازی کنید تا کودک با دیدن شما احساس دلگرمی، خوشحالی و پویایی کند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
10 روش که والدین با انجام دادن آنها ندانسته کودکانشان را لوس می کنند

10 روش که والدین با انجام دادن آنها ندانسته کودکانشان را لوس می کنند

برخی از اقدامات و رفتار‌های والدین هرچند از روی محبت و دلسوزی بوده، اما میتواند تاثیرات مخربی را در تربیت کودکان داشته باشد . در ادامه [...]

بیشتر بخوانید »
تاثیر باور نکردنی ورزش کردن کودکان

تاثیر باور نکردنی ورزش کردن کودکان

 آلزایمر یکی از اختلالات مغزی بودن که امروزه در سراسر جهان در حال افزایش است. اما چگونه میتوان با این مشکل مقابله کرد؟ بنابر بررسی های [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE