کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
 1. خانه »
 2. کتابخانه »
 3. متفرقه »
 4. کودک »
 5. چند نکته در ارتباط با آموزش نظم و انضباط به فرزندان

چند نکته در ارتباط با آموزش نظم و انضباط به فرزندان

بازدید : 1.174

1

چند نکته در ارتباط با آموزش نظم و انضباط به فرزندان

کودکان حدودی را که والدین برای آن‌ها مشخص کرده اند را دائما محک می‌زنند، لذا جهت آموزش نظم و انضباط به فرزندان باید توقعات را پایین آورده و صبر و دقت زیادی داشته باشید.

با این راه‌های ساده می‌توانید بدون فشار و خشونت، نظم را به کودکتان آموزش دهید.

- رفتارهای خوب کودک را تشویق کنید. اغلب والدین در زمینه ی آموزش نظم به فرزندان از تنبیه و مجازات استفاده می کنند ولی تقویت نقاط مثبت فرزندتان نسبت به تنبیه او برای انجام کارهای بد، همواره نتایج مطلوب تری دارد.

- قوانین مشخص و واضح داشته باشید.اگر قوانین شما روشن و مشخص نباشد و یا فقط زمانی که زیر پا گذاشته می‌شود، مطرح شود، کودک تان برای درک و رعایت آن با مشکل مواجه خواهد شد.

- پس در زمانی مناسب که می‌توانید با آرامش و کاملا واضح صحبت کنید، باید‌ها و نباید‌ها را برای کودکتان مشخص کنید.

- در بحث کردن متعادل باشید و از جدل‌های بیهوده خودداری کنید و به یاد داشته باشید که هر چه کمتر و در عین حال واضح تر حرف بزنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.چند نکته در ارتباط با آموزش نظم و انضباط به فرزندان

- قضاوت را به زمان دیگری موکول کنید؛ ممکن است شنیده باشید که بچه‌ها باید عکس العمل کارشان را هر چه سریعتر ببینند. یا اینکه که والدین باید در تربیت فرزندان آرامش خود را حفظ کنند.
اما واقعا گاهی ممکن است نتوانید خونسردی خود را حفظ کنید و رفتار درستی داشته باشید. پس در این شرایط بهتر است برای خودتان زمان بخرید تا بتوانید درست ترین عکس العمل را از خود نشان دهید. می‌توان به کودک گفت که کار درستی انجام نداده و برای تصمیم گیری در این مورد احتیاج دارید چند دقیقه فکر کنید .با این کار هم شما آرامش خودتان را بدست می‌آورید و هم به کودک اجازه می‌دهید تا بیشتر به کار خود بیاندیشد.

- اینکه والدین خودشان قانون‌هایشان را نادیده بگیرند، همه چیز را زیر سوال می‌برد و فرزندان اینطور درمیابند که می‌توانند گاهی پایشان را از حدود تعیین شده فراتر بگذارند. پس در اجرای قوانین خود پایدار باشی.

- در نظر داشته باشید که فرزندان رفتار شما را زیر نظر دارند؛ پس الگوی مناسبی برای آنها باشید. اگر رفتار شما با حرف‌ها و نصایحتان مطابقت نداشته باشد، بر کودک اثر چندانی نخواهد گذاشت.
و اما واقعیت این است که تربیت فرزندان منضبط به هیچ عنوان کار ساده ای نیست و هر چقدر هم که تلاش کنید، روزهای خوب و بد همیشه وجود خواهند داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
  آواتار
  ع رامندی (قزوین / بوئین زهرا)
  1396/8/14
  '11:20
  مقالهء جالب و کامل و به درد بخوری بود.تشکر از خدماتتان و مطالب علمیتان.
نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان قسمت سوم

نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان قسمت سوم

● والدین می‌بایست از همان دوران کودکی برای فرزندانشان کتاب و مجله بخوانند و بر این باور باشند که فرزندانشان از این خواندن‌ها بهره [...]

بیشتر بخوانید »
رابطه میان شیر دادن و ایجاد محبت در مادران

رابطه میان شیر دادن و ایجاد محبت در مادران

به گفته محققان هورمون های مربوط به زمان شیردهی، در مغذ مادران تاثیر گذاشته و موجب ایجاد علاقه به پرورش فرزند می شود.

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE