کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. چند مورد که هرگز نباید به کودکان قول آن را داد!!

چند مورد که هرگز نباید به کودکان قول آن را داد!!

بازدید : 431

1

چند مورد که هرگز نباید به کودکان قول آن را داد!!

والدین به دلایل مختلفی به فرزندشان وعده‌هایی می‌دهند : برای اینکه فرزند کاری که خودشان می‌خواهند را انجام دهد دوری از برخوردهای احتمالی با فرزند شان، رد نکردن خواسته ی فرزند و امیدوار کردن او... اما بچه‌ها وقتی موعد قول می‌رسد، بسیار پیگیر می‌شوند و با شکستن عهد ، اعتماد کودک نسبت به والدین از بین می‌رود.

چند نمونه از قول و وعده‌هایی که اغلب والدین می‌دهند (و آنها را می‌شکنند!) در زیر آمده است.

- قول میدم درد نداره
درد یک امر درونی است، ممکن است وقتی مثلا بانداژ شما را برمی دارند برایتان مهم نباشد و تحمل کنید، اما فرزندتان حس دیگری دارد. بجای اینکه قول بدهید که هرگز درد ندارد، بگویید که ممکن است کمی درد داشته باشد، ولی خیلی زود از بین می‌رود.

- قول میدم که بیدار شدی، پیشت باشم
برخی موقعیت‌ها از کنترل شما خارج هستند ( مثل ترافیک یا جلسات کاری دقیقه نودی ). پس بجای آن بگویید : "قول میدهم تمام تلاشم را بکنم و وقتی بیدار شدی پیشت باشم.

- امروز نه! اما قول میدم هفته ی بعد ببرمت پارک تا با دوستات بازی کنی
کودکان همیشه جزئیات را به خاطر می‌سپارند. وقتی می گویید هفته دیگر، آنها یادشان می‌ماند. پس سعی کنید واقع بینانه تر قول بدهید و بگویید "اجازه بده با مامان دوستت صحبت کنم و قرار بذاریم که بریم پارک."
چند مورد که هرگز نباید به کودکان قول آن را داد!!

- اگه اتاقتو مرتب کنی، قول میدم واست بستنی بخرم
با رشوه دادن به فرزندتان، به او خودکفایی نمی آموزید. قول و رشوه را فراموش کرده و در عوض او را از عواقب موضوع آگاه سازید. مثلاً بگویید : "اسباب بازی‌هات رو جمع کن تا کسی روشون نیفته و خراب نشن."

- اگه مشقاتو بنویسی قول میدم که باهوش ترین بچه ی کلاس بشی
کودک باید ارزش یادگیری را بفهمد، نه اینکه روی بهترین بودن متمرکز شود. مثلا خوب است بگویید : " با انجام دادن تکالیفت رشد می کنی و چیزای زیادی یاد می گیری."

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
کد امنیتی»»
تاثیرات انجام کار گروهی بر کودکان

تاثیرات انجام کار گروهی بر کودکان

از طریق آموزش و تشویق کودکان می‌توان مهارت‌های عملکرد مستقل و کار تیمی را به گونه ای متعادل در آن‌ها تقویت کرد. زیرا افراد در برخی از [...]

بیشتر بخوانید »
کودکان خوب یا کودکان بد!!

کودکان خوب یا کودکان بد!!

قابل درک نیست که بگوییم یک بچه ی "خوب" آرام است، گریه نمی کند و زیاد می‌خوابد، و یک بچه "بد" ناآرام. "خوب" و "بد" واژه‌هایی سلیقه ای است که [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
E