کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. چگونه فرزندمان را حرف شنو تربیت کنیم

چگونه فرزندمان را حرف شنو تربیت کنیم

بازدید : 1٫323

1

چگونه فرزندمان را حرف شنو تربیت کنیم؟

برای اغلب مادران، حرف شنوی فرزندان و مطیعی بودنشان، امری بعید است.
پدران ساعات کمتری را با فرزندشان می‌گذرانند و کمتر بر سر مسائل جزئی با آنها وارد بحث می‌شوند. به همین خاطر منزلتشان بیشتر حفظ می‌شود. اما مادران چون زمان بیشتری با فرزندان هستند، کارشان دشوارتر است.

برای حرف شنوی فرزند تان می‌توانید این راه حل‌ها را به کار برید :

گفتن حرف فقط یک بار و قاطعانه :
اگر دیدید چند بار موضوعی را عنوان کردید و توجهی به آن نشد، پس سعی کنید فقط یک بار و با جدیت حرفتان را بگویید و چنانچه فرزندتان اهمیتی نداد، پیامد مناسبی برایشان در نظر بگیرید. تنها پس از مدت کوتاهی او متوجه خواهد شد که باید برای حرفتان ارزش قائل شود.

تشویق کردن :
جریمه همیشه هم کارگر نیست. گاهی تشویق بسیار موثرتر است، مخصوصا وقتی کودک برخلاف عادات قبلیش، برای اولین بار حرف شما را گوش می‌کند و خواسته‌ تان را انجام می‌دهد. هرگاه متوجه حرف‌شنوی فرزندتان شدید، او را تشویق کنید و به او بگویید از این کارش متشکرید.
چگونه فرزندمان را حرف شنو تربیت کنیم؟

زمان دادن به کودک :
هیچ وقت به فرزندتان نگویید،همین الان بلند شو و فلان کار را انجام بده. شما خودتان هم اگر وسط انجام کاری باشید، نمی توانید همان لحظه رشته ذهنی‌تان را برای آن کار رها کرده و به سراغ کار دیگری بروید. پس فرزندتان هم به مهلت احتیاج دارد. مثلا از او بخواهید تا یک ربع دیگر کاری که میخواهید را انجام دهد و بعد از آن می‌تواند برود سراغ بازی خودش.
و اما هرگز از شکست خوردن نهراسید. اگر تا دیروز به گونه ای دیگر با فرزندتان رفتار می کردید و از امروز تصمیم گرفته‌اید روشتان را عوض کنید، احتمال شکست را بدهید. شما به فرزندتان فرصت دادید که کارتان را انجام دهد و بعد از آن به بازی خودش بپردازد. ممکن است آن فرصت به سر آید و او این کار را انجام ندهد و امیدوار باشد که شما مثل گذشته، به حرفتان پایبند نبودید. اما نشان دهید که اشتباه فکر کرده. احتیاجی به دعوا کردن و حرمت شکنی نیست فقط در نهایت صبوری و با آرامش به او بگویید مهلتش به پایان رسیده و او از کارش غافل مانده. خودتان آن کار را انجام می‌دهید و او امشب کلا اجازه ی بازی کردن ندارد. اما چنانچه فردا به حرفتان گوش کند، فرصتی دوباره برای بازی کردن خواهد یافت.
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
با کودکانتان در مورد فضای مجازی صحبت کنید

با کودکانتان در مورد فضای مجازی صحبت کنید

قطعا بهترین راه برای حفاظت از کودکان صحبت کردن با آنهاست. بر اساس تحقیقات، وقتی کودک دنبال اطلاعات می گردد، در اکثر موارد اول به پدر مادرش [...]

بیشتر بخوانید »
آیا کودکان هم نیاز به ضدآفتاب دارند

آیا کودکان هم نیاز به ضدآفتاب دارند

توصیه می‌شود که افراد در طول روز بین ساعات 10 تا 14 که تابش نور خورشید در بیشترین میزان است، از منزل خارج نشوند.

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE