کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. دلیل جیغ زدن کودکان

دلیل جیغ زدن کودکان

بازدید : 1٫798

1

دلیل جیغ زدن کودکان!

جیغ زدن‌های پی در پی کودک گاهی ‌علتش روش‌های تربیتی نادرست والدین است. فریاد‌های کودک برای بسیاری از مادران، به خصوص آنها که کسری خواب دارند، آزار دهنده است.

این فرآیند در ماه‌های اول زندگی کودک برای او حکم تجربه و یادگیری را دارد، چون توانایی سخن گفتن ندارد و برای نشان دادن احساسش، جیغ می‌زند.
همچنین کودک احتیاج دارد که صدای خودش را بشنود و واکنش دیگران را نسبت به آن بسنجد. به همین جهت، پدر و مادر می‌بایست دلیل جیغ‌های فرزندشان را پیدا کنند. در واقع، بیشترین فریادهای کودک در یک‌سالگی است. در این شرایط، والدین می‌توانند با لحنی آرام این پیام را به کودکشان برسانند که در مکان‌های عمومی مثل رستوران جیغ نزند. مثلاً می‌توانند حواسش را پرت نموده و خنده را جایگزین جیغ زدن کنند
دلیل جیغ زدن کودکان!

یکی از مواردی که باعث آرامش کودک و کاهش جیغ‌های مکرر او می‌شود، آواز خواندن است. البته وقتی کودک به سن دو سالگی رسید، می‌توان مستقیما و در لحظه از احساسی که دارد سئوال پرسید. اما هرگز پاسخ "نه" خود را به‌خاطر جیغ‌های کودکان با "بله" جایگزین نکنید، چون باعث شرطی شدن و لوس‌بازی او می‌شود.

کودکان خیلی باهوشند و برای رسیدن به خواسته‌هایشان، دست به هر کاری می‌زنند. به همین جهت، به محض این‌که دریابند با جیغ زدن، پدر و مادرشان را کلافه کرده‌اند، آنقدر به جیغ زدن ادامه می‌دهند تا به هدفشان برسند و همین امر موجب می‌شود تا همیشه برای رسیدن به خواسته‌های‌شان، بر سر اطرافیان‌شان فریاد بکشند. به همین خاطر، والدین نباید به گریه کردن‌ها، پا کوبیدن و داد و فریادهای فرزندشان حساسیت نشان دهند.

همچنین باید بدانید که کودک جیغ زدن را می‌آموزد و وقتی می‌بیند پدر یا مادرش با جیغ زدن احساس خود را نشان می‌دهند، تصمیم می‌گیرد که این رفتار را از آنها تقلید کند. می‌توان به صراحت گفت بدترین کار در مقابل جیغ زدن، جیغ‌های متقابل است.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
تاثیرات مخرب استرس در کودکان

تاثیرات مخرب استرس در کودکان

نتایج حاصل از تحقیقات، حاکی از آن است که قرار گرفتن کودک در شرایط استرسزا، تغییراتی در سازه‌های اصلی مغز آنها به وجود می‌آورد.

بیشتر بخوانید »
تاثیر باور نکردنی ورزش کردن کودکان

تاثیر باور نکردنی ورزش کردن کودکان

 آلزایمر یکی از اختلالات مغزی بودن که امروزه در سراسر جهان در حال افزایش است. اما چگونه میتوان با این مشکل مقابله کرد؟ بنابر بررسی های [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE