تاریخچه برند تیفانی – قسمت سوم | جواهربازار کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. اخبار »
  4. تاریخچه برند تیفانی – قسمت سوم

تاریخچه برند تیفانی – قسمت سوم

بازدید : 923

1

تاریخچه برند تیفانی – قسمت سوم

در طول تاریخ تیفانی، این برند با طراحان رویایی و بسیار مشهور جواهر از جمله پالوما پیکاسو، جین شلومبرگر و السا پرتی همکاری کرد.

گردنبند قلب باز، شاهکار السا پرتی، یکی از شاخص ترین آثاری بود که برای مدت 40 سال، بارها به عنوان هدیه ی تولد و یا فارغ التحصیلی به کار برده می‌شد. بر خلاف شرکت‌های جواهرسازی دیگر، تیفانی موفق شد تا به بازارهای نوپا راه یافته و محصولات نقره خود را با قیمت مقرون به صرفه، به فروش برساند.
تاریخچه برند تیفانی – قسمت سوم
انگشتری که نیشکر بزرگ نامیده می‌شد و اثر پالوما پیکاسو طراح معروف تیفانی بود، با طلای صورتی به همراه یاقوت‌های کبود صورتی ساخته شد و به قیمت 3 هزار و 725 یورو به فروش رفت.

شرکت تیفانی با انتشار کتاب به عنوان اولین کاتالوگ جهت سفارش مشتریان، در سال 1845، مجددا سردمدار دنیای جواهرات در آمریکا شد.
تاریخچه برند تیفانی – قسمت سوم

امروزه نیز این کتاب با گذشت 170 سال، یکی از نفیس ترین و قیمتی ترین کتاب‌هایی بوده که در آن به نمایش جواهرات خارق العاده و سنگ‌های رنگی قیمتی پرداخته شده است. ترتیب نمایش در این کتاب به این صورت است که ابتدا تصویر مدادی طراحی محصول را نمایش داده و سپس تصویر دیجیتالی آن گذاشته شده است.

شرکت‌های جواهرسازی معمولا در مقطعی مطرح شده و در زمانی دیگر از چشم می‌افتند، اما از زمانیکه که کتاب آبی تیفانی منتشر شده، خاطره ی آنها در ذهن‌ها باقی می‌ماند. از دیگر امتیازات شرکت جواهرسازی تیفانی، بسته بندی منحصر به فرد و مشخصی است که از یک جعبه آبی به همراه روبان سفید تشکیل شده است.
تاریخچه برند تیفانی – قسمت سوم

گوشواره الماس نشان السا پرتی به اسم حیاط، که از طلای صورتی و الماس ساخته شده بود، به قیمت 3 هزارو 250 یورو فروخته شد.

این جعبه‌ها که توسط چارلز لوئیس تیفانی طراحی شد، در سال 1906 در مجله نیویورک تایم، با این عبارات تعریف شد : تیفانی خاصیتی دارد که نمی توانید از خرید محصولات آن چشم پوشی کنید و آن خاصیت این است که شما این برند جواهر را درون بسته بندی و جعبه ای دریافت می کنید که تنها مختص خودتان است.

امروزه شرکت تیفانی بیش از 300 فروشگاه و 12 هزار و 200 نقر کارمند در سراسر دنیا دارد.

کلمات کلیدی :
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
کد امنیتی»»
کهربای سیاه

کهربای سیاه

کهربای سیاه در حقیقت نوعی ماده زمین شناسی بوده به عنوان سنگ قیمتی نیز شناخته شده است. این نوع کهربا از چوب درختانی که زیر فشار زمین نابوده [...]

بیشتر بخوانید »
خواص فوق العاده کریستال کوارتز

خواص فوق العاده کریستال کوارتز

کریستال کوارتز یکی از سنگ‌های قیمتی بوده که در فرهنگ‌های کهن نیز مقدس محسوب می‌شد. وضوح و شفافیت این گوهر به گونه ای است که از یک طرف آن [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE