آیا کودکان هم نیاز به ضدآفتاب دارند؟ | جواهربازار کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
 1. خانه »
 2. کتابخانه »
 3. متفرقه »
 4. کودک »
 5. آیا کودکان هم نیاز به ضدآفتاب دارند؟

آیا کودکان هم نیاز به ضدآفتاب دارند؟

بازدید : 324

1

آیا کودکان هم نیاز به ضدآفتاب دارند؟

توصیه می‌شود که افراد در طول روز بین ساعات 10 تا 14 که تابش نور خورشید در بیشترین میزان است، از منزل خارج نشوند.

کودکان می‌بایست از سن 6 ماهگی به بعد، مخصوصا در فصل‌های گرم سال که خورشید به حالت نسبتا عمودی می‌تابد، از کرم‌های ضدآفتاب مخصوص خود استفاده کنند.

دکتر شمس‌الدین در این باره می گوید : به دلیل اینکه کودک زیر شش ماه برای رشد و تکامل استخوان‌هایش به ویتامین D نیاز دارد و این ویتامین هم از طریق نور آفتاب جذب می‌شود؛ و از طرفی استفاده از کرم ضدآفتاب ممکن است در آنها ایجاد حساسیت کند، بنابراین نیازی به استفاده از ضدآفتاب ندارند. پس از گذراندن شش ماهگی لازم است که والدین از کرم‌های ضدآفتاب فیزیکی مخصوص کودکان، برایشان به کار برند.
آیا کودکان هم نیاز به ضدآفتاب دارند؟

کرم‌های ضدآفتاب را به دو دسته فیزیکی و شیمیایی تقسیم می کنند. این تقسیم بندی بر اساس نوع فیلتری است که برای جذب یا تفرق اشعه خورشید در آنها به کار می‌رود. ضدآفتاب‌هایی با فیلتر شیمیایی از نوعی مواد شیمیایی ساخته شده که برای افراد حساس به نور آفتاب یا مواد شیمیایی و یا افراد مبتلا به برخی بیماری‌های پوستی و همچنین برای کودکان توصیه نمی‌شوند. این افراد باید از ضدآفتاب‌های فیزیکی استفاده کنند؛ که فیلتر آن از نوع غیر شیمیایی است و برای افراد حساس توصیه می‌شود.

افراد باید هر 2 تا 3 ساعت یک بار حدود نیم تا یک گرم از کرم‌های ضدآفتاب را روی پوست خود بمالند. به این خاطر که فیلترهای ضدآفتاب بعد از 2 تا 3 ساعت خاصیت خود را از دست می‌دهند، بنابر این لازم است افراد در فاصله‌های زمانی ذکر شده، کرم را بر روی پوست خود تجدید کنند.

بهتر است افراد در صورت ضرورت به خروج از منزل بین ساعات 10 تا 14 روز، علاوه بر کرم‌های ضدآفتاب، از کلاه و لباس‌های پوشیده استفاده کنند چون کرم‌‌ ضدآفتاب به تنهایی نمی تواند از پوست در برابر نور آفتاب محافظت کند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
کد امنیتی»»
  تصویر کاربری
  عادل نیسی (خوزستان / اهواز)
  1396/3/5
  '13:12
  مطالب خوبی بود با تشکر فراوان
  تصویر کاربری
  امیرعلی حسینخانی (تهران / تهران)
  1396/2/17
  '9:55
  بسیار عالی بود و با توجه به رسیدن فصل گرما فکر میکنم برای اعضا محترم کاربردی تر بود
با اولین نشانه‌های لکنت زبان کودکان آشنا شوید!

با اولین نشانه‌های لکنت زبان کودکان آشنا شوید!

کارشناسان عوامل گوناگونی را علت لکنت زبان می‌دانند : عامل ژنتیک : حدود 60% افرادی که لکنت زبان دارند، یکی از اعضای نزدیک خانواده آنها نیز [...]

بیشتر بخوانید »
نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان (قسمت اول)

نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان (قسمت اول)

فرزندان، امیدهای فردا و با ارزش تربن گوهر والدین هستند؛ تربیت فرزندان مهمترین وظیفه ی والدین است است که کار ساده ای نیست.بنابراین سعی [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE