کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. چند راه پیشنهادی جهت کنترل بچه های بیش فعال

چند راه پیشنهادی جهت کنترل بچه های بیش فعال

بازدید : 431

1

چند راه پیشنهادی جهت کنترل بچه‌های بیش‌فعال

حتما تا کنون با کودکان پر انرژی برخورد داشته اید. ممکن است در رستورانی نشسته باشید و رفتار کودکان میز بغل را زیر نظر بگیرید و با خود بگویید : «وای! من هرگز چنین کودکی نخواهم داشت.» ولی اکنون کودک شما درست مثل او پرانرژی است. ممکن است فکر کنید که هیچ راهی برای کنترل این انرژی وجود ندارد. اما در زیر نکاتی آورده شده که می‌تواند در کنترل این انرژی به شما کمک کند.

- به رژیم غذایی کودک توجه کنید.
چنانچه فرزندتان پر از انرژی است، حتما به رژیم غذایی او دقت داشته باشید. مصرف موادی مثل کافئین، محصولات گندمی (نان، بیسکویت، کیک) و سایر مواد شیمیایی را در رژیم غذایی کودک کنترل کنید. برچسب‌ روی محصولات را بخوانید و از مقدار قند مصرف شده در مواد غذایی و نوشیدنی‌های آن مطلع شوید. در صورت مصرف مواد غذایی مانند اسنک‌های بیرون از خانه، دنبال سالم ترین آنها باشید.

- فعالیت‌هایی برای کودکانتان در نظر بگیرید.
برخی افراد بر این باورند که ورزش کردن برای کودکان سن پایین مناسب نیست؛ اما کودکان پر انرژی نیاز به سوزاندن کالری دارند. بنابراین دنبال
فعالیت‌هایی باشید که به دویدن، پریدن، رقصیدن و تحرک احتیاج دارد. به جای کتابخانه، او را به کلاس شنا یا سایر کلاس‌های ورزشی بفرستید تا در سوزاندن انرژی به او کمک کند.

- با کودک خود بازی کنید.
این کودکان احتیاج دارند با دیگران در تعامل باشند. کودکان پر انرژی نمی‌توانند ساعات‌ متوالی را به تماشای تلوزیون یا خواندن کتاب بپردازند، در حالی که شما اطراف خانه مشغول کار خود باشید. پس با آنها بازی کنید و برایشان وقت بگذارید.

- اسباب بازی‌هایی تهیه کنید که به فعالیت و تحرک احتیاج دارد.
کودکان پر انرژی دوست دارند پر تحرک باشند. آنها بازی‌هایی مثل دوچرخه سواری، توپ بازی، هولا هوپ، که احتیاج به فعالیت دارند را ترجیح می‌دهند. خواندن کتاب یا نقاشی کردن برای آنها کسل کننده است و این بچه‌ها معمولا نمی‌توانند به مدت طولانی، آرام مقابل تلویزیون بنشینند.

کلمات کلیدی :
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
آیا مواجه شدن با امواج در دوران بارداری خطرناک است

آیا مواجه شدن با امواج در دوران بارداری خطرناک است

همه می دانید که امواج الکترومغناطیس با چشم غیر مسلح دیده نمی شود، اما در محیط وجود دارند و به صورت دائمی بدن انسان را تحت تاثیر قرار می [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE