کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. کودکان امروزه خانه نشین شده اند

کودکان امروزه خانه نشین شده اند

بازدید : 660

1

کودکان امروزه خانه نشین شده اند.

پژوهشگران بر این باورند که امروزه کودکان، به بازی در فضای آزاد کمتر تمایل دارند.

تحقیقات گروه محیط زیستی Planet Ark ، در استرالیا، نشان می‌دهد که فقط یک پنجم کودکان از درختان موجود در محل زندگیشان بالا می‌روند. و این در حالی است که حداقل دو سوم کودکان یک نسل پیش، آن را انجام می‌داده اند.

بر اساس نتایج حاصل از این بررسی‌ها، فقط یک سوم کودکان، به طور روزانه، زمانی را برای بازی در خارج خانه اختصاص می‌دهند. و از هر 10 کودک یک نفر، تنها یکبار در هفته و یا کمتر از آن، بیرون از خانه بازی می کند. کودکان یک نسل پیش، در این مقایسه هم جلوتر هستند، به گونه ای که دو سوم آن کودکان، بازی در فضای بیرون خانه را ترجیح می‌دادند.

پژوهش‌ها همچنین حاکی از آن است که کودکان امروز، دیگر به بازی‌های سنتی مانند طناب بازی، لی لی، گرگم به هوا و بازی‌های خیابانی و کنجکاوی در طبیعت، .علاقه ای ندارند.

مدیر این گروه محیط زیستی دلیل کمتر شدن بازی کودکان در فضای آزاد را، نگرانی خانواده‌ها درباره ی مسایل امنیتی کودکانشان و ترس از مورد سوء استفاده غیر قانونی قرار گرفتن آن‌ها، دانسته اند. در این بررسی 87 درصد پدر و مادرها از فرستادن کودکشان برای بازی به خیابان بفرستند اظهار نگرانی کردند.

اما با کاهش بازی بیرون از خانه، شاهد این موضوع هم هستیم که کودکان زمان بیشتری را برای تماشای تلویزیون یا انجام بازی‌های کامپیوتری اختصاص می‌دهند.

اکثر والدین از اهمیت و سود بازی در بیرون از خانه اطلاع دارند و می‌دانند که بازی در فضای باز و طبیعت، در شکوفایی خلاقیت و قوه تخیل کودک بسیار موثر است و سلامت جسمی و افزایش مهارت‌های آن‌ها را تضمین می کند. آن‌ها هم چنین از تاثیر بازی در طبیعت در کم شدن تنش و استرس آگاهی دارند. کودکانی که اکثر زمان خود را در فضاهای بسته سپری می کنند، منزوی می‌شوند و احتمال ابتلا به چاقی مضر در آنها بیشتر است. این کودکان اغلب در برقراری ارتباط و مهارت‌های اجتماعی و زندگی دچار مشکل می‌شوند.

پژوهشگران این گروه از والدین خواسته اند تا برنامه ریزی مرتبی برای بازی کودکانشان در طبیعت یا فضای باز، در نظر داشته باشند و بیشتر به آن توجه کنند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
چه کنیم خوابی آرام داشته باشیم

چه کنیم خوابی آرام داشته باشیم

با مصرف نکردن این خوراکی‌ها راحت شب‌ها بخوابید.

بیشتر بخوانید »
چند راه جهت افزایش خلاقیت کودکان قسمت دوم

چند راه جهت افزایش خلاقیت کودکان قسمت دوم

کودکان خلاق راحت تر از پس مشکلات برمی آیند و با ذهنی بازتر از چالش‌ها عبور می کنند. پس خلاقیت فرزندان خود را افزایش دهید تا در آینده زندگی [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE