کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. چند نکته برای آرام کردن کودکان بداخلاق

چند نکته برای آرام کردن کودکان بداخلاق

بازدید : 582

1

چند نکته برای آرام کردن کودکان بداخلاق

معمولا ساعت‌های قبل از شام افراد خانواده به خصوص کودکان خسته، گرسنه و بدخلق هستند. اما برای بهبود اوضاع و به وجود آوردن آرامش در این ساعات چه می‌توان کرد؟


اغلب مادران عصرها سخت ترین ساعات روز را سپری می کنند. آنها در حالی که میز شام را مهیا کرده، باید به کودکان بدخلقشان هم رسیدگی کنند.

برای بهتر شدن وضعیت بهتر است یک برنامه روزانه عصرگاهی طراحی کنید. چه فرزندتان از مدرسه یا مهد کودک به خانه آمده‌ و چه از صبح با شما در خانه بوده‌، چنانچه تا زمان شام فرصت زیادی باقی است، یک اسنک سالم به او بدهید. سپس کودک را به انجام بازی‌های فعال وادارید تا انرژی اضافه‌ اش را تخلیه کند. تشویقش کنید تا در بیرون و حیاط خانه بازی کند و یا با گذاشتن آهنگ در خانه، به آن‌ها فرصت بالا و پایین پریدن و حرکت بدهید.

اگر کودکتان ساعاتی طولانی را به دور از شما سپری کرده‌، نیاز دارد تا زمانی با کیفیت را با مادرش بگذراند. در این حالت مقداری از وقتتان را به کودکتان اختصاص دهید. اگر مقدمات شام را زود‌تر فراهم کنید، وقت کافی برای فرزندتان خواهید داشت. از او بخواهید یک از فعالیت‌هایی که با هم قادر به انجام آن هستید را انتخاب کند؛ این فعالیت می‌تواند کتاب خواندن با صدای بلند، انجام بازی‌ و سرگرمی‌های تفریحی و یا حتی صحبت کردن با یکدیگر باشد. در این حالت باید تمام توجهتان به کودک باشد.
چند نکته برای آرام کردن کودکان بداخلاق

پس از اینکه کودک با انجام فعالیت انرژی خود را آزاد کرد، نوبت آن است که تا پیش از شام کمی آن‌ها را آرام کنید، مثلاً می‌توانید پس از انجام فعالیت‌هایی در قالب بازی و رقص، یک سری فعالیت‌های آرام مثل خواندن کتاب، انجام دادن تکالیف و یا بازی‌های آرام با خواهر یا برادر و یا به تنهایی، را پیشنهاد کنید.

همچنین می‌توانید از آنها بخواهید تا به شما در تهیه ی شام کمک کنند. کودکانی که در درست کردن شام کمک می‌کنند، سر میز با لذت بیشتری غذا می‌خورند. از کودکان کوچک تر بخواهید تا در چیدن میز به شما کمک کنند، و از کودکان بزرگ تر بخواهید، نوشیدنی‌ها را در لیوان‌ها بریزند و یا ظرف‌ها را بشویند.

اگر با انجام این روش‌ها باز هم، کودکتان شما را صبر شما را لبریز می کند، از یک نیروی کمکی به مدت 1 یا 2 ساعت کمک بگیرید یا فردی را برای این کار استخدام کنید.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
قوانین استفاده از میان وعده در برنامه غذایی

قوانین استفاده از میان وعده در برنامه غذایی

میان وعده‌ها سبب نشاط و انرژی در افراد می گردد.

بیشتر بخوانید »
پدرها با فوت و فن دخترداری آشنا شوید

پدرها با فوت و فن دخترداری آشنا شوید

پدران به راحتی می‌تواند ارتباط عاطفی خوبی را با دختر خود برقرار کنند. که در ادامه تعدادی از کارهایی که در برقراری این رابطه میتواند مفید [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE