کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. آموزشی »
  4. گوهر های گرانقیمت افغانستان

گوهر های گرانقیمت افغانستان

بازدید : 1٫397

1

گوهر‌های گرانقیمت افغانستان

قرن‌هاست که سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی از کشور افغانستان استخراج می‌شود. این سنگ‌های قیمتی دارای بازار مناسبی بوده و حتی در برخی مواقع سنگ‌های افغان از نمونه سنگ‌های مشابه خود در سایر نقاط جهان، قیمت بالاتری دارد. خوشبختانه افغانستان از نظر سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، تنوع وسیعی دارد که از معادن ثبت شده و رسوبات به دست می‌آیند.

اکثر معادن سنگ‌های قیمتی در کشور افغانستان واقع شدند. و بیش از شش هزار سال است که از معدن‌های این کشور برداشت می‌شود که باعث پیشرفتی چشمگیر در عرصه ی صنعت سنگ‌های قیمتی شده است. در افغانستان می‌توان گوهرهای گوناگونی را در رنگ‌های مختلف یافت. مثلا لاجورد افغان و آکوامارین، از جمله گوهرهایی هستند که به رنگ آبی و کبود می‌باشند. سنگ لاجورد تولید کشور افغانستان است که از معدن ساری در ناحیه بدخشان استخراج می‌شود.گوهر‌های گرانقیمت افغانستان

زمرد افغانی از دیگر سنگ‌هایی است که در افغانستان ثابل یافت است. این سنگ را از رسوبات دره ی پانشجر در ناحیه کاپیسا از 6 معدن به دست می‌آورند. زمرد از کربنات‌های اردویسین، دایک‌های گابرویی و کوارتز پورفیری به دست آمده که بهترین کیفیت این جواهر از گابروهای متقاطع به دست می‌آید. زمردهای افغان کیفیتی مشابه با زمردهای کلمبیا را دارند.

از دیگر سنگ‌های قیمتی در افغانستان، یاقوت است. این سنگ در نواحی کابل به دست می‌آید. یاقوت‌ها را از لایه‌های متمرکز کانی سازی شده تولید می کنند.

همچنین می‌توان به بلورهای کانزیت و تورمالین، در ناحیه لقمان، اشاره کرد که بسیار غنی شده اند و دارای کیفیت بسیار بالایی می‌باشند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
مجله تخصصی جواهرات – 8 آبان 95

مجله تخصصی جواهرات – 8 آبان 95

یاقوت کبود روسپولی یا لوئی شانزدهم ایده ای بسیار جالب در طراحی ساعت صدف

بیشتر بخوانید »
مجله تخصصی جواهرات – 1 آذر 95

مجله تخصصی جواهرات – 1 آذر 95

صدف و تاریخچه آن چشم ببر و اطلاعاتی در ارتباط با این گوهر معرفی انواع نمونه‌های صدف

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE