کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. آموزشی »
  4. گوهر‌های گرانقیمت افغانستان

گوهر‌های گرانقیمت افغانستان

بازدید : 854

1

گوهر‌های گرانقیمت افغانستان

قرن‌هاست که سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی از کشور افغانستان استخراج می‌شود. این سنگ‌های قیمتی دارای بازار مناسبی بوده و حتی در برخی مواقع سنگ‌های افغان از نمونه سنگ‌های مشابه خود در سایر نقاط جهان، قیمت بالاتری دارد. خوشبختانه افغانستان از نظر سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، تنوع وسیعی دارد که از معادن ثبت شده و رسوبات به دست می‌آیند.

اکثر معادن سنگ‌های قیمتی در کشور افغانستان واقع شدند. و بیش از شش هزار سال است که از معدن‌های این کشور برداشت می‌شود که باعث پیشرفتی چشمگیر در عرصه ی صنعت سنگ‌های قیمتی شده است. در افغانستان می‌توان گوهرهای گوناگونی را در رنگ‌های مختلف یافت. مثلا لاجورد افغان و آکوامارین، از جمله گوهرهایی هستند که به رنگ آبی و کبود می‌باشند. سنگ لاجورد تولید کشور افغانستان است که از معدن ساری در ناحیه بدخشان استخراج می‌شود.گوهر‌های گرانقیمت افغانستان

زمرد افغانی از دیگر سنگ‌هایی است که در افغانستان ثابل یافت است. این سنگ را از رسوبات دره ی پانشجر در ناحیه کاپیسا از 6 معدن به دست می‌آورند. زمرد از کربنات‌های اردویسین، دایک‌های گابرویی و کوارتز پورفیری به دست آمده که بهترین کیفیت این جواهر از گابروهای متقاطع به دست می‌آید. زمردهای افغان کیفیتی مشابه با زمردهای کلمبیا را دارند.

از دیگر سنگ‌های قیمتی در افغانستان، یاقوت است. این سنگ در نواحی کابل به دست می‌آید. یاقوت‌ها را از لایه‌های متمرکز کانی سازی شده تولید می کنند.

همچنین می‌توان به بلورهای کانزیت و تورمالین، در ناحیه لقمان، اشاره کرد که بسیار غنی شده اند و دارای کیفیت بسیار بالایی می‌باشند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
کد امنیتی»»
مجله تخصصی جواهرات – 9 بهمن 95

مجله تخصصی جواهرات – 9 بهمن 95

زیباترین محصولات برند بولگاری طبقه بندی سنگ‌های قیمتی ! زیباترین و جدیدترین جواهرات برند فرد لیتون (Fred Leighton)

بیشتر بخوانید »
معرفی مجموعه جواهرات Coco Crush برند شنل

معرفی مجموعه جواهرات Coco Crush برند شنل

شنل نام یکی از برترین و محبوب ترین برندهای فرانسوی بوده که در سال 1909 توسط یک خیاط به نام گابریل شنل، در شهر پاریس تاسیس شد. این برند امرزه [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
E