کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان قسمت اول

نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان قسمت اول

بازدید : 543

1

نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان (قسمت اول)

فرزندان، امیدهای فردا و با ارزش تربن گوهر والدین هستند؛ تربیت فرزندان مهمترین وظیفه ی والدین است است که کار ساده ای نیست.بنابراین سعی کنید به درستی آن‌ها را تربیت کنید و همیشه به خاطر بسپارید که پدر و مادر هر دو در تربیت فرزندان نقش دارند.

در زیر برخی از نکات ارزشمند درباره تربیت فرزندان در خانواده آمده است :

- بچه‌ها از والدین سرمشق می گیرند؛ سرمشق خوبی برای آنها باشید. زیرا فرزندان شما همیشه رفتار شما را زیر نظر دارند و فضایل اخلاقی را از شما می‌آموزند. پس سعی کنید الگوی مناسبی برای فرزندانتان باشید.

- با آن‌ها درباره ی خشم صحبت کنید و هر جایی که می‌توانید نشان دهید که از خشم می‌پرهیزید و الگوی آنها شوید.
به فرزندان خود خویشتنداری بیاموزید، خود شما با دوری جستن از خشم می‌توانید سرمشق مناسبی برای آنها باشید و آن قدر خشمگین نشدن را به آنها توصیه کنید تا ملکه ذهنشان شود.

- مراقب علایم حسادت در فرزندان خود باشید؛ چنانچه می‌بینید فرزند شما به دارایی دوستانش، حسادت می کند، این احساس را در او از بین ببرید و یا از شدت این صفت منفی بکاهید و تجربه‌های شخصی خود را به فرزندانتان با دلیل و مورد در اختیارشان گذارید.

- سعی کنید با خواندن قصه‌ها و حکایت‌های آموزنده برای فرزندانتان، بر سطح دانش و آگاهی آنها درباره زندگی آینده بیافزاید.

- بسیاری از پدر و مادر‌ها بیش از اندازه فرزندانشان را حمایت می کنند، و با این کار در واقع در حق آنها ظلم می کنند. وقتی فرزندانتان به اندازه ی کافی بزرگ شدند، به آنها مسئولیتهایی بسپارید؛ مثلا کارهایی در منزل یا تصمیم گیری در برخی امور را به آنها واگذار کنید و به آنها کمک هم کنید و شرایطی را فراهم سازید تا تصمیمات عاقلانه تری در آینده بگیرند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
چند ترفند ساده برای داشتن زندگی بدون استرس

چند ترفند ساده برای داشتن زندگی بدون استرس

گاهی در زندگی افراد شرایطی پیش می‌آید که انسان را دچار استرس می کند، شرایطی از جمله بیماری، مخارج سنگین، مشکلات مالی، خرج منزل از این [...]

بیشتر بخوانید »
شجاعت در کودکان یک ویژگی خوب است

شجاعت در کودکان یک ویژگی خوب است

شجاعت ویژگی پسندیده ای است. زندگی با بچه‌هایی که شجاع نیستند، بسیار سخت است اما شجاعت نباید با دادن اعتماد به نفس کاذب به بچه‌ها برای [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE