نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان (قسمت دوم) | جواهربازار کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان (قسمت دوم)

نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان (قسمت دوم)

بازدید : 314

1

نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان (قسمت دوم)
- احترام به یکدیگر
هرچه والدین بیشتر به هم احترام گذاشته و گلایه‌های خود از یکدیگر را در حضور فرزندان مطرح نکنند؛ بیشتر در تربیت فرزندانشان موفق خواهند بود.

- عمل کردن به جای حرف زدن
اگر والدین رفتار صادقانه ای از خود نشان دهند، وخوبی، صداقت، حقیقت بینی، صمیمت، شجاعت و اعتماد به نفس را در عمل به فرزندانشان بیاموزند؛ متقابلا آنها به داشتن چنین والدینی افتخار خواهند کرد.

- دوستی و نزدیکی با فرزندان
اینکه شما فقط نقش پدر یا مادر داشته باشید کافی نیست، با فرزندان خود دوست باشید. وقتی به شما احتیاج دارند، دستشان را بگیرید و راه درست را به آنها نشان دهید.
فرزندتان را خاطر جمع سازید که هر جا لازم بود، او را کمک خواهید کرد، افکارش را احمقانه نمی دانید و به آن‌ها نمی خندید؛ به او بگویید که هر زمان که بخواهد می‌تواند نزد شما بیاید و بدون در نظر گرفتن اشتباهاتی که کرده روی شما حساب کند و بداند که در هر صورت او فرزند شماست و فرزند شما باقی می‌ماند.

- قرار دادن فرزندان در موقعیت‌های مختلف
تا حد ممکن فرزندتان را در موقعیت‌های مختلف قرار دهید؛ اجازه دهید برای خودش دوست انتخاب کند، رشته‌های گوناگون ورزشی را یاد بگیرد، در رشته ی موسیقی یا سایر رشته‌های هنری تحصیل کند و خلاصه بگذارید در هر زمینه ای که به آن علاقه مند است فعالیت کند و خودتان از دور مراقب او باشید.

- قهرمان ساختن فرزندان
گاهی چه در زمینه درس یا ورزش و یا حتی در زمینه فعالیت‌های روزانه، از فرزندانتان یک قهرمان بسازید؛ کاری کنید که اعتماد به او اعتماد به نفس بدهید. آنها را در مراسم عزاداری و ازدواج همراه خود ببرید تا بیشتر در بطن جامعه قرار گیرد.نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
هفته نامه جواهربازار – 21 اسفند 95

هفته نامه جواهربازار – 21 اسفند 95

تاریخچه جواهرات هندوستان ارتباط بین محبت و افزایش خلاقیت در کودکان سن مناسب برای ثبت نام کودکان در کلاس‌های ورزشی

بیشتر بخوانید »
چند راه کار برای جلوگیری از خبر چینی کودکان

چند راه کار برای جلوگیری از خبر چینی کودکان

1– در مورد مطالب کم اهمیتی که کودک در جمع مطرح می‌کند، مثل : «شام چی خورده‌ایم یا دیروز کجا رفته‌ایم و...» واکنشی نشان ندهید. 2 - اگر دیدید [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE