کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. یک بازی مناسب برای نوزادان

یک بازی مناسب برای نوزادان

بازدید : 418

1

یک بازی مناسب برای نوزادان

تولد فرزند برای والدینش، همواره دغدغه‌ها و استرس‌هایی را به همراه دارد، حتی اگر فرزند اولشان هم نباشد. یکی از این دغدغه‌ها بازی و سرگرم کردن فرزندان به شیوه ای است که برای آنها مفید باشد و مشکلی ایجاد نکند.

تاثیرگذارترین دوره رشد
اولین مرحله ی رشد کودک از تولد تا 2 سالگی است. در این سن می‌بینید که بچه‌ها دست زدن به اشیای مختلف را دوست دارند یا آنها را به دهان می‌برند و یا به صداهای گوناگونی که می‌شنوند سریع واکنش نشان می‌دهند. همه ی این کار طبیعی است و در تمام کودکان مشاهده می‌شود و روند رشد طبیعی کودک را نشان می‌دهد، پس کودک را از آنها منع نکنید.
والدین تنها می‌بایست محیط امنی را برای کودکشان آماده کنند و تمام وسایل خطرناک را از دسترس او خارج کنند.یک بازی مناسب برای نوزادان
با توجه به آنچه گفته شد، در می‌یابیم که بچه‌ها از همان آغاز تولد، حواس پنج گانه ی خود را بسیار به کار می گیرند و وجود آن‌ها برایشان لذت بخش است. بنابراین والدین با انجام بازی‌هایی که مربوط به حواس 5 گانه ی آنها باشد می‌توانند علاوه بر ایجاد نشاط و سرگرمی باعث تقویت این حواس در کودک بشوند.

حس بینایی
برخی تصور می کنند که چشم کودکان از زمان تولد تا مدتی نمی بیند، اما باید گفت که کودکان از همان ابتدا می‌بینند و تنها تفاوت آن‌ها با بزرگسالان در این است که تا حدود 6 ماهگی، کودک اشیای تا فاصله ی 30 سانتی متری خود را می‌بینند و همچنین چیزهایی که حجم دارند را بهتر می‌بینند. پس از ان مثل بزرگتر‌ها می‌بیند.
یکی از بازی‌هایی که می‌تواند برای مهارت‌های دیداری و چشم‌های کودکان مفید باشد، آویزه‌ها هستند. آویزه‌ها وسایلی هستند که از بالای سر کودک آویزان هستند و با حرکت کردن آنها توجه کودک را به خود جلب می کنند و باعث ایجاد سرگرمی در کودکان هم می‌شود.
یک بازی مناسب برای نوزادان

آویزهایی که بالای سر کودک هستند هنگام حرکت، توجه کودک را به خود جلب می کنند و علاوه بر ایجاد سرگرمی، برای چشم‌های کودک و تقویت بینایی او مفید است.
بهتر است ای آویزه‌ها سبک و در عین حال حجیم باشند تا بهتر دیده شوند. آن‌ها را در جایی بیاویزید که دست کودک به آن نرسد خطر پارگی افتادن در پی نداشته باشد. بهتر است از رنگ‌های جذاب و شاد و اشکال متنوع برای این کار استفاده کنید.
اسباب بازی‌هایی مثل ماشین‌های قدرتی که به عقب کشیده می‌شوند، تا شروع به حرکت کنند و یا اسباب بازی‌های کوکی، هم باعث تقویت چشم‌های فرزندتان می‌شود.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان قسمت سوم

نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان قسمت سوم

● والدین می‌بایست از همان دوران کودکی برای فرزندانشان کتاب و مجله بخوانند و بر این باور باشند که فرزندانشان از این خواندن‌ها بهره [...]

بیشتر بخوانید »
از چه سنی می بایست آموزش شنا را به کودکان آغاز کرد

از چه سنی می بایست آموزش شنا را به کودکان آغاز کرد

والدینی که دوست دارند فرزندشان شنا یاد بگیرد، معمولا با این سوال مواجه می‌شوند که از چه سنی می‌بایست آموزش شنا را شروع کرد؟ کارشناسان [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE