جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. چگونه با کودک ناراضی خود رفتار کنیم

چگونه با کودک ناراضی خود رفتار کنیم

بازدید : 1٫065

1

چگونه با کودک ناراضی خود رفتار کنیم

وقتی چیزی باب میل فرزندتان نیست، او ممکن است واکنش آرامی نشان دهد و یا ناگهان از کوره در رود؛ در هر صورت به نفع هر بچه ای است که مهارت مدیریت خشم را بیاموزد.

والدین با کنترل احساسات خود در برابر خشمگین شدن، می‌توانند پایه و اساس این مهارت را برای فرزندانشان پیدا کنند.

اگر برای چندمین بار با شانه بالا انداختن، بهانه گیری و بد خلقی فرزندتان روبه رو شدید، می‌توانید با استفاده از هریک از عبارت‌های زیر، یک گام درست و رو به جلو بردارید :

نگویید : اینقدر وسایلت را به هر سمت پرت نکن!
بگویید : من فکر می کنم اسباب بازی‌هایت را دوست نداری، که اینطور آنها را پرت می کن؛ درست است؟ با این روش شما علاوه بر باز نگه داشتن مسیر گفتو گو، الگویی می‌شوید تا نشان دهید که موقعیت پیش آمده از دید شما چگونه است. در نهایت کودک این فرصت را می‌یابد تا این بار با زاویه ای دیگر و از نگاه خودش، حادثه ی پیش آمده را بازبینی کند.

نگویید : یک بچه ی خوب هیچ وقت این کار را نمی کند!
بگویید : همه ی بچه‌ها و حتی گاهی بزرگتر‌ها هم عصبانی می‌شوند. هیچ اشکالی ندارد، این عصبانیت هم می گذرد. روراست باشید. فرزند شما هرچه بزرگ تر شوند، مشکلات بزرگتر و احساسات شدید تری را پیش رو خواهد داشت. این که به او بگویید تو دیگر بزرگ شده ای و نباید خسته، عصبانی و یا مضطرب شوی اشتباه است و باعث می‌شود بچه‌ها احساساتشان را سرکوب کنند و آن را بروز ندهند.

نگویید : عصبانی نشو!
بگویید : من هم بعضی اوقات عصبانی می‌شوم. پس بیا شعار جنگی خود را فریاد بزنیم تا خشممان را کنترل کنیم!

بر اساس نتیجه ی حاصل از تحقیقات، وقتی جسم ما دچار آسیب می‌شود ودرد داریم، فریاد زدن، رساندن پیام درد به مغز را دچار کمی اختلال می کند، این یعنی درد کمتری حس می کنیم. ممکن است کودک هنگام خشم دردی نداشته باشد اما با داد و بی داد از طریق بازی، می‌تواند انرژی خشم خود را رها کند. برای این منظور یک شعارجنگی را با فرزندتان انتخاب کنید و در این موقعیت‌ها با صدای بلند آن را به کار برید، مثلا : آزاادی!!!نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
هفته نامه جواهربازار – 02 اردیبهشت 96

هفته نامه جواهربازار – 02 اردیبهشت 96

نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان کودکان خوب یا کودکان بد!! گوهر‌های گرانقیمت افغانستان

بیشتر بخوانید »
چرا کودکان در هنگام خواب به یک شی وابسته می شوند

چرا کودکان در هنگام خواب به یک شی وابسته می شوند

اغلب کودکان در هنگام خواب به یک شی مانند پتو یا عروسک وابسته شده و به آن میچسبند. برای مثال در کودکان بین 6 تا 9 ماهگی، صحنه ی چسبیدن کودک به [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE