کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. آموزش نزاکت و ادب به کودکان

آموزش نزاکت و ادب به کودکان

بازدید : 1٫199

1

آموزش نزاکت و ادب به کودکان

آموزش آداب معاشرت و رعایت ادب و نزاکت، جزیی از تربیت و پرورش کودکان است. ادب و نزاکت برای آن است که کودک دریابد که انجام هر کاری در جامعه، راه درست خودش را دارد. و با رعایت ادب، شاد و محبوب می‌شود.

گام نخست برای مبادی آداب بودن و مراعات نزاکت، این نیست که گفتنِ جملاتی مثل «احوال شما چطور است؟» و «سپاسگزارم» را به فرزند خود بیاموزید. بلکه مهم ترین نکته این است که سعی کنید کودکتان مردم را دوست بدارد و به آن‌ها ابراز علاقه کند. چون در صورتی که او مردم را دوست نداشته باشد، حتی آموختن نکات ابتدایی و معمولی آداب معاشرت هم بسیار دشوار می‌شود.
آموزش نزاکت و ادب به کودکاندر قدم دوم سعی کنید فرزندتان نزد افراد غریبه کم رو و خجالتی نباشد. بعضی از والدین عادت دارند در برخورد با اشخاص جدید و غریبه، بلافاصله فرزند خود را معرفی می کنند و او را وادار به گفتن چیزی می کنند. در رابطه با یک کودک دو ساله، این طرز رفتار باعث خجالت کشیدن او می‌شود و اگر این عمل تکرار شود، کودک به محض دیدن افراد غریبه احساس ناراحتی خواهد کرد. پس سعی کنید تا سن سه یا چهار سالگی، وقتی کودک، غریبه ای را زیر نظر می گیرد، همان ابتدا با آن شخص در مورد کودک صحبتی نکنید.

اما گام سوم که می‌توان آن را مهم ترین مرحله دانست، این است که کودکی که در خانواده ای مودب و با ملاحظه بزرگ بزرگ شود، از اعضای خانواده مهربانی و ملاطفت را می‌آموزد. اگر تمام افراد خانواده هنگام لزوم کلمه ی «متشکرم» را به کار برند، کودک هم این کلمه را می‌آموزد. اگر پدر و مادر نسبت به یکدیگر و نسبت به فرزندانشان با ادب و نزاکت رفتار کنند، می‌توانند الگوی خوبی برای آن‌ها باشند.
آموزش نزاکت و ادب به کودکان آموزش نزاکت و ادب به کودکان با روش دوستانه، تاثیر گذارتر است. بخاطر بسپارید که تذکرات شما در حضور دیگران باعث ناراحتی فرزندتان خواهد شد، پس سعی کنید که در خلوت و تنهایی به او ادب و نزاکت بیاموزید.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
کودکان و دوچرخه سواری

کودکان و دوچرخه سواری

نگرانی‌های ناشی از کمبود سوخت و آسیب‌های زیست محیطی ناشی از آلودگی هوا موجب افزایش علاقه به دوچرخه سواری شده، با این حال بسیاری از [...]

بیشتر بخوانید »
تاثیرات انجام کار گروهی بر کودکان

تاثیرات انجام کار گروهی بر کودکان

از طریق آموزش و تشویق کودکان می‌توان مهارت‌های عملکرد مستقل و کار تیمی را به گونه ای متعادل در آن‌ها تقویت کرد. زیرا افراد در برخی از [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE