کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
 1. خانه »
 2. کتابخانه »
 3. متفرقه »
 4. کودک »
 5. از گفتن این جملات به کودکان خودداری کنید

از گفتن این جملات به کودکان خودداری کنید

بازدید : 1٫203

1

از گفتن این جملات به کودکان خودداری کنید!

کلام شما، به فرزندتان شخصیت می‌دهد؛ پس به جای امر و نهی، از جمله‌های خوب استفاده کنید. بچه‌ها از آنچه شما فکر می کنید، باهوش ترند.

بچه ی بد
هرگز فرزندتان را برای اشتباهاتش با برچسب «دختر بد!» یا «پسر بد!» خطاب نکنید. ممکن است شما منظور خاصی نداشته باشید و تنها برحسب عادت اینگونه جملات را به زبان آورید، اما درواقع کودکتان اینطور برداشت می کند که تنها در حالتی که بی عیب و نقص باشد مورد محبت شما واقع می‌شود. ناخواسته به او می‌آموزید که در نقد رفتار یک فرد، شخصیت او نقد می‌شود و اگر از شخصی رفتار نادرستی سربزند، این نشانگر شخصیت منفی و غیرقابل پذیرش اوست.

رژیم دارم
اگر قصد کاهش وزن دارید، این فکر را برای خود نگه دارید و با کودکتان درمیان نگذارید؛ چون نوعی وسواس لاغر کردن در او ایجاد می‌شود و با عذاب وجدان لقمه‌ها را در دهانش می گذارد. این کودک بیشتر از سایر کودکان در معرض ابتلا به بی اشتهایی و یا پرخوری بیمارگونه است.از گفتن این جملات به کودکان خودداری کنید!
به بابات بگو
هرگز کودکتان را در جنگ‌های میان خود و همسرتان، واسطه نکنید. درست است که دعوای شما تاثیرات منفی بر روان فرزندتان می‌گذارد اما واسطه کردن و یا قاضی قرار دادن او، به مراتب تاثیرات بدتری بر روان او می گذارد. چنانچه از کودک بخواهید که به یکی از شما دو نفر حق بدهد و یا میان شما و همسرتان یکی را انتخاب کند، در واقع کودکتان را وارد بحرانی روانی می‌کنید که تا پایان عمر بر نگرش و زندگی اش تاثیری منفی دارد.

من مامانت نیستم
برای اصلاح اشتباهات فرزندتان و مورد تنبیه قرار دادنش، هرگز محبتتان را از او دریغ ندارید. حتی اگر فرزند شما پس از شنیدن این عبارت، هرگز اشتباهش را تکرار نکند، باز هم نمی‌توانید آن را تربیت‌کننده بدانید. شما باید به عنوان والدین، محبت بی‌قید و شرطی را نثار فرزندتان کنید. کودک باید بداند که با رفتار اشتباهش، تمام محبت شما را از دست نداده و فقط دلخورتان کرده است. او همچنین نیاز دارد که بداند با همین یک اشتباه، کلا زیر سوال نمی‌رود و باور کند احساسات شما به او، بسته به شرایط، ناپایدار و تغییرپذیر نیستند.
از گفتن این جملات به کودکان خودداری کنید!

پولم نمی‌رسه
اگر کودکتان برای خرید یک اسباب‌بازی یا وسیله ی گران قیمت دیگری پافشاری کرد، هرگز به او نگویید که پول کافی برای خریدنش را ندارید. این جمله ی شما، برای او بدین معناست که پدر و مادرش از پس کنترل هزینه‌ها ی زنگیشان برنمی آیند. بهتر است به جای آن به فرزندتان بگویید که پول‌ها را برای هزینه‌های مهمتر پس انداز می کنید و در صورتی که نمایل داشت، با جزییات بیشتر در مورد این حساب و کتاب‌ها با او صحبت کنید.نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
  آواتار
  علیرضا داداشی (آذربایجان شرقی / تبریز)
  1396/3/5
  '21:2
  سلام مطلب خیلی عالی است.
  آواتار
  مهمان
  1396/3/5
  '9:29
  با سلام.احترام و عرض ادب.بابت چاپ مقاله پربار فوق از شما سپاسگذارم.
مهارت های زبان آموزی کودکان

مهارت های زبان آموزی کودکان

حرف زدن، خواندن و نوشتن از جمله راه‌های برقراری ارتباط است . در این مقاله نکاتی برای آموزش آسان‌تر این موارد برای کودکان ذکر شده است.

بیشتر بخوانید »
با کودکانتان در مورد فضای مجازی صحبت کنید

با کودکانتان در مورد فضای مجازی صحبت کنید

قطعا بهترین راه برای حفاظت از کودکان صحبت کردن با آنهاست. بر اساس تحقیقات، وقتی کودک دنبال اطلاعات می گردد، در اکثر موارد اول به پدر مادرش [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE