جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. آموزش رازداری به کودکان

آموزش رازداری به کودکان

بازدید : 2٫024

1

آموزش رازداری به کودکان

رفتار والدین بیشتر از کلامشان در آموزش به فرزندان موثر است. به طور کلی در آموزش رازداری هم مثل سایر رفتارهایی که به کودک می‌آموزیم، باید غیر مستقیم عمل کنیم. پدر و مادر باید خود رازدار باشند و این رازداری را به عنوان یک اصل در خانواده نهادینه کنند.

وقتی کودک در جمع شروع به افشاگری می کند و راز فرد دیگری را به ما می گوید، واکنش ما برایش بسیار مهم است، اگر از افشاگری او استقبال شود، کودک عملش را تکرار خواهد کرد ولی اگر به خاطر افشاگری او را طرد کنند و اجازه ی این کار را به او ندهند، در واقع رازداری را به او می‌آموزند.

وقتی کودک راز خودش را به شما می گوید، یعنی کاملا به شما اعتماد دارد، و شما می‌بایست امانت دار باشید. اگر راز او را با دیگران در میان گذارید، او عتمادش را به شما از دست می‌دهد و دیگر حرفهای مهمش را از شما پنهان خواهد کرد. به فرزندتان در همان سال‌های اولیه ی کودکی بی آموزید که در صورت فاش کردن رازهای دیگران، هیچ کس به آن‌ها اعتماد نخواهد داشت ومتقابلا، اگر محرم اسرار باشد، اعتماد دوستان و آشنایان را خواهد داشت.آموزش رازداری به کودکان
کودک باید بداند که همه افراد هم قابل اعتماد نیستند و او نباید هر چیزی را از والدینش پنهان کند. کودکانتان را تشویق به رازداری کنید و به آنها بیامزید که رازهایشان را تنها به دوستان نزدیک قابل اعتماد بازگو کنند.

اعتماد کافی را در کودک به وجود آورید تا او به شما اعتماد کرده و مشکلاتش را با شما در میان گذارد.

از گفتن عبارات منفی مثل " مطمئنم که نمی‌توانی جلوی دهنت را بگیری" یا " تو عادت کردی به گفتن حرف‌های نسنجیده" و… خود داری کنید. همواره سعی کنید خودباوری و عزت نفس فرزندتان را زیاد کنید.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
از گفتن این جملات به کودکان خودداری کنید

از گفتن این جملات به کودکان خودداری کنید

کلام شما، به فرزندتان شخصیت می‌دهد؛ پس به جای امر و نهی، از جمله‌های خوب استفاده کنید. بچه‌ها از آنچه شما فکر می کنید، باهوش ترند.

بیشتر بخوانید »
چگونه قوه تخیل کودک خود را افزایش دهیم

چگونه قوه تخیل کودک خود را افزایش دهیم

افراد در بزرگسالی اطلاعات زیادی از دنیای پیرامون خود به دست می‌آورند و آکوختن بیشتر، تجربیات خود را هم به کار می گیرند. اما کودکان [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE