با کودکانتان در مورد فضای مجازی صحبت کنید. | جواهربازار کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. با کودکانتان در مورد فضای مجازی صحبت کنید.

با کودکانتان در مورد فضای مجازی صحبت کنید.

بازدید : 327

1

با کودکانتان در مورد فضای مجازی صحبت کنید.

قطعا بهترین راه برای حفاظت از کودکان صحبت کردن با آنهاست. بر اساس تحقیقات، وقتی کودک دنبال اطلاعات می گردد، در اکثر موارد اول به پدر مادرش مراجعه می کند.

از زمانی که کودک بر روی پاهای خودش راه می­رود، تمام ابزارها و وسیله‌های که مورد استفاده ی والدینش را به دقت زیر نظر می گیرد و برسی می کند. وقتی کودک از کامپیوتر، تلفن و وسایل ارتباطی دیگر استفاده می کند، بهترین زمان است که در مورد امنیت، سلامت و رفتارهای مناسب ارتباطی با او صحبت شود؛ و شما به عنوان والدین قبل از هر شخص دیگری فرصت صحبت کردن با فرزندانتان را دارید.
با کودکانتان در مورد فضای مجازی صحبت کنید.
برقراری ارتباط در فضای مجازی گاهی با خطراتی همراه است که می‌بایست فرزندتان را از آن‌ها آگاه سازید :
بچه‌ها فکر می کنند چون هویت آن‌ها در دنیای مجازی ناشناخته است، پس هیچونه مسئولیتی در مقابل رفتار‌های نامناسب خود ندارند. به فرزندتان بیاموزید که باید در برابر رفتار و اعمالش پاسخگو باشد.
عده ای هستند که به قصد سوء استفاده و نیات شوم، به صورت آنلاین در اینترنت فعالیت‌هایی دارند؛ از هکرها و کلاهبرداران باید اجتناب کرد.
گاهی والدین نگران مشکلات موجود در فضای مجازی، مانند مسائل غیر اخلاقی و یا خشونت و ... هستند.
می‌توانید با صحبت‌های تاثیرگزار، روش صحیح برقراری ارتباطات آنلاین را برای کودک توضیح دهید و ا تشویق آنها را متقاعد سازید.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
برسی دلایل دیر به خواب رفتن کودکان

برسی دلایل دیر به خواب رفتن کودکان

خواب کافی هم مانند تغذیه برای کودک لازم و ضروری است، خیلی از کودکان با به موقع به خواب رفتن مشکل دارند، بی خوابی در کودکان معمولا اوایل شب [...]

بیشتر بخوانید »
نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان (قسمت دوم)

نکات طلایی در ارتباط با تربیت فرزندان (قسمت دوم)

- احترام به یکدیگر هرچه والدین بیشتر به هم احترام گذاشته و گلایه‌های خود از یکدیگر را در حضور فرزندان مطرح نکنند؛ بیشتر در تربیت [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE