جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. رفتار درست در هنگام گریه کردن کودک

رفتار درست در هنگام گریه کردن کودک

بازدید : 1٫614

1

رفتار درست در هنگام گریه کردن کودک

گریه کردن کودک به خصوص در ماه‌های اول، تنها راه ارتباطی کودک برای رفع نیاز‌هایش است.

بین 6 تا 9 ماهگی بیشتر شب‌ها گریه می کند چون تا والدینش را نبیند درکی از حضور آن‌ها ندارد. برای او دنیا هم لذت بخش است و هم ناراحت کننده ! تا زمانی که نیازهایش برطرف می‌شود احساس خوبی دارد.

وقتی کودک گریه می کند اغلب والدین به پیروی از غریزه ی خود که نمی خواهند اشک‌ها و ناراحتی فرزندشان را ببینند، او را در آغوش می گیرند اما وقتی اطرافیان می گویند : "با بغل کردن او را لوس خواهی کرد"، "گریه برای شش‌هایش خوب است" و یا "تو که نمی توانی همیشه کنار او باشی"، نگران می‌شوند.

اما واقعیت این است که با آغوش گرفتن کودک گریان او را لوس نمی کنید. بلکه باعث می‌شوید او احساس امنیت کند و در دراز مدت احتمال گریه کردن او کمتر می‌شود.

رفتار درست در هنگام گریه کردن کودک
هر زمان کودک گریه می کند، امید این را دارد که کسی هست که به گریه اش واکنش نشان دهد و این خود احساس امنیت و آسایش و اعتماد به والدین را در او ایجاد می کند. چنانچه والدین به این گریه‌ها واکنش نشان ندهند, یا به صورت پیش بینی نشده با کودک رفتار کنند، او احساس می کند که تاثیر چندانی بر محیط خود ندارد و در این حالت دیگر نمی تواند به اطرافیانش اعتماد کند. پس اگر در ماه‌های اول فرزندتان را تحت مراقبت دائمی قرار دهید، او با احساسی از اعتماد رشد خواهد کرد.

اگر فرزندتان در طول روز به آرامش بیشتری نیاز داشت، می‌توانید او را در کیسه‌های مخصوصی که آغوشی نام دارد، قرار دهید. با این کار هم شما برای انجام کار‌ها دستتان آزاد است و هم کودک از طریق تماس دائم و حرکت احساس آرامش می کند.
رفتار درست در هنگام گریه کردن کودک

خیلی از مردم و حتی بعضی از پزشکان هم موافق نادیده گرفتن گریه‌های شبانه ی کودک هستند. آنها عقیده دارند که اگر شب‌ها به گریه ی کودک توجه نشود، بعد از گذشت 20 دقیقه تا یک ساعت گریه ی او قطع می‌شود و می‌خوابد و در عرض چند روز، دیگر عادت از خواب بیدار شدن از سرش می‌پرد.

درست است که یک خواب شبانه ی بدون وقفه برای شما لذت بخش است، اما با دادن آرامش به فرزندتان، احساس امنیت و اعتماد را برای او به وجود می‌آورید.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
خاله بازی موجب افزایش استقلال در کودک شما می شود

خاله بازی موجب افزایش استقلال در کودک شما می شود

استقلال ‌طلبی را می‌توان از ابتدا در کودکان شکل داد و آن را تقویت کرد، اما توجه داشته باشید که کودک تا سن یک سالگی نیاز جدی به والدینش [...]

بیشتر بخوانید »
چگونه فرزندمان را حرف شنو تربیت کنیم

چگونه فرزندمان را حرف شنو تربیت کنیم

برای اغلب مادران، حرف شنوی فرزندان و مطیعی بودنشان، امری بعید است. پدران ساعات کمتری را با فرزندشان می‌گذرانند و کمتر بر سر مسائل جزئی [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE