جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. تاثیرات کاردستی ساختن در رشد کودکان

تاثیرات کاردستی ساختن در رشد کودکان

بازدید : 4٫807

1

تاثیرات کاردستی ساختن، در رشد کودکان

کودکان حدودا از سن دو سالگی ساختن را شروع می کنند. ترکیب اشیا با هم، تغییر شکل و یا تفکیک آن‌ها را از یکدیگر را که با هدفی خاص انجام می‌شود، ساختن می‌نامند.

کاردستی یکی از مهمترین مهارت‌هایی است که کودک را در مسیر ساختن قرار می‌دهد. هرچه معلمان و اولیای مدرسه بیشتر به هنر کاردستی بها دهند، رشد و بالندگی در رشته‌های مختلف را در آینده خواهیم دید.
کاردستی‌ها به دو گروه عمده ی زیر تقسیم بندی می‌شوند :
1.کاردستی‌های مهارتی : برای بالا بردن مهارت کودک در استفاده از ابزار و مواد، کاربرد دارد.
2. کاردستی‌های خلاق : باعث افزایش قدرت خلاقیت کودک می‌شود. هرچند تفکیک کاردستی‌ها از یکدیگر به این شکل، ممکن نیست؛ زیرا همه ی کاردستی‌ها هر دو موضوع مهارت و خلاقیت را با هم بالا می‌برند. اما این که روی کدام مورد تاثیرگذار تر باشد، به نوع کاردستی بستگی دارد.

والدین می‌بایست به ارتقای سطح خلاقیت هنری فرزندانشان اهمیت دهند و اجازه ندهند که بی توجهی اولیا و معلمان به این مهم، ضررهای جبران ناپذیری را به روح و روان و قوه خلاقیت کودک وارد کند. بر همین اساس انتخاب پروژه‌های کلاسی مناسب، از مهمترین مسائلی است که مربیان می‌بایست رعایت کنند.
تاثیرات کاردستی ساختن، در رشد کودکان
توانایی ساختن در سال‌های اولیه ی زندگی، توانمندی ‌های زیر را در کودک به وجود می‌آورد :
1. رشد جسمانی : قدرت و توانایی کنترل عضلات را افزایش داده و هماهنگی لازم را بین حواس پنج گانه ایجاد می کند.
2. رشد ذهنی و عقلی : هر کاردستی با توجه به هدفی که دارد، قوه ی تجزیه و تحلیل مغز را به کار می گیرد.
3. تقویت قوه ی خلاقیت : در واقع مهمترین تاثیر کاردستی است.
4. تأثیر روح و روان و عاطفه ی کودک : یکی از تفاوت‌های انسان با سایر موجودات، عامل محرک ساختن و خلق کردن است. کودک هم نیاز دارد تا خود را به چیزی مشغول سازد. کاردستی با رفع این نیاز، احساس شادابی را در او ایجاد می کند.
5.روابط اجتماعی : کودک در حین انجام کار برای رفع مشکلاتش با دیگران در ارتباط است.او بعد از اتمام اثر منتظر واکنش اطرافیانش است.تعدادی از کاردستی‌ها هم به صورت جمعی و در قالب گروه ساخته می‌شوند که روابط بین گروه را به وجود می‌آورد.
تاثیرات کاردستی ساختن، در رشد کودکان

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
چگونه قوه تخیل کودک خود را افزایش دهیم

چگونه قوه تخیل کودک خود را افزایش دهیم

افراد در بزرگسالی اطلاعات زیادی از دنیای پیرامون خود به دست می‌آورند و آکوختن بیشتر، تجربیات خود را هم به کار می گیرند. اما کودکان [...]

بیشتر بخوانید »
مجله تخصصی جواهرات – 28 آذر 95

مجله تخصصی جواهرات – 28 آذر 95

معرفی مجموعه جواهرات Coco Crush برند شنل مجموعه جواهرات برند بچیران به شکل پرطاووس مجموعه جواهرات دو پردانه برند ون کلیف اند آرپلز

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE