جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. چگونه آلرژی را درمان کنیم

چگونه آلرژی را درمان کنیم

بازدید : 514

1

چگونه آلرژی را درمان کنیم
آیا درمانی برای حساسیت وجود دارد؟
بله با مراجعه به پزشک احتمالا به شما آنتی هیستامین یا اسپری بینی و دستوراتی خاصی می‌دهد. اما این داروها برای کودکان زیر شش ماه به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
آیا واکسن ضدحساسیت تاثیری دارد؟
واکسن فقط در مواقع حساسیت شدید مثل آسم و برای کودکان بیش از 6 سال و فقط با تجویز پزشک توصیه می گردد. این واکسن می‌بایست در مطب دکتر تزریق شود. واکسن شامل مواد حساسیت‌زای خفیف شده همچون گرده درختان، غبار، موی حیوانات و ... است که باعث می‌شود تا بدن کودک برای مدتی به آنها عادت کند.

برای استفاده از واکسن می‌بایست بدانید که کودک هر هفته بین چهار تا 6 ماه باید واکسن بزند تا بدنش به این مواد عادت کند و با آنها سازگار شود، سپس باید یک یا دوبار در ماه برای مدت 4 تا 6 ماه، آن را دریافت کند. در آخر نیز تا یکسال باید هر ماه یک واکسن بزند.
ادامه این روند به تشخیص پزشک بستگی دارد.
چگونه آلرژی را درمان کنیم
روش‌های پیشگیری حساسیت چیست؟
نظریه‌های متفاوتی در این رابطه وجود دارد. اما در حال حاضر هیچ روش معلوم و جوابی برای پیشگیری حساسیت پیدا نشده است.تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
کلیه مطالب قید شده در این مقاله تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
آلرژی فصلی چیست

آلرژی فصلی چیست

یکی از مواردی آلرژی‌هایی که به وفور در افراد به چشم می‌خورد، آلرژی‌ها معمولا در فصل بهار و از استشهام گرده‌های گیاهان مختلف ناشی [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE