جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. چگونه از ابتلا کودکان به آلرژی جلوگیری کنیم

چگونه از ابتلا کودکان به آلرژی جلوگیری کنیم

بازدید : 776

1

چگونه از ابتلا کودکان به آلرژی جلوگیری کنیم

در ادامه چند از نوع حساسیت معمول و راه‌های مقابله با آنها را عنوان کرده ایم

گرد و غبار
گرد و خاک بر روی فرش و پارچه‌ها جمع شده و در همه اتاق‌های خانه موجود هستند. اما بیشترین برخورد کودک با این گردو خام در زمان خواب است چراکه بالش و پتوی کودک پر از گرد و خاک‌های ریز است.

برای از بین بردن گردوخاک موجود بر روی فرش و سایر نواحی انجام این اقدامات توصیه می‌شود. اقدامات ذکر شده، 60 تا 70 درصد باعث کاهش حساسیت کودکان می‌شوند.

• رختخواب و بالش کودک خود را با پارچه نفوذناپذیر رویه کنید. این پارچه را در فروشگاه‌های لوازم آلرژی می‌توانید پیدا کنید. برخلاف پارچه‌های پلاستیک، این پارچه نه چروک می‌شود و نه خش خش می کند. به جای پتوی پرزدار نیز از لحاف روکش دار استفاده کنید.چگونه از ابتلا کودکان به آلرژی جلوگیری کنیم

• هفته ای یکبار پتو و روکش بالش او را با آب داغ بشویید. بهتر است دمای آب تا 130 درجه بالا باشد.

• از وسایلی که از پوست حیوانات درست شده است در اتاق کودک استفاده نکنید، چرا که به شدت خاک به خود می گیرند. اگر کودکان اسباب بازی‌ای دارد که پرز یا موی حیوانات دارد و نمی تواند از آن دل بکند، آن را نیز هفته ای یک بار با آب داغ بشویید یا یک شب تا صبح در فریزر بگذارید تا یخ بزند.

• هفته ای یک بار خانه را جاروبرقی بکشید و گردگیری کنید. گردگیری باعث بلند شدن گرد و خاک در هوا می‌شود اما با دستمال یا جاروی خیس اگر این کار را بکنید خاک کمتری ایجاد می‌شود.

• اگر کودک شما حساسیت شدید به گرد و خاک دارد، به جای استفاده از فرش، کف خانه را با پارکت چوبی یا پلاستیکی بپوشانید.

موی حیوانات
حیوان درخانه نگهداری نکنید.چگونه از ابتلا کودکان به آلرژی جلوگیری کنیم

اما اگر از حیوان خانگی خود نمی توانید دل بکنید، ان را به صورت بشویید. که برای شست و شو از شامپواستفاده کنید.

گرده گل و درختان
در فصل بهار نمی شود از گرده‌های موجود در هوا فرار کرد. فقط می‌توانید روزهایی که گرده افشانی در هوا زیاد است کودک رابیرون نبرده به اوهم اجازه بیرون رفتن ندهید. در و پنجره‌ها را روزهایی که باد شدید هست ببندید. اما این کار واقعی و ممکن نیست.
برای جلوگیری از این مشکل ، هر شب کودک را حمام کنید و موهای او را بشویید. لباس‌های خیس او را نیز درمحوطه باز پهن نکنید

کپک و قارچ
باید از سیستم تهویه هوا و دستگاه‌های جذب رطوبت هوا در طول روزهای گرم و مرطوب استفاده کنید به ویژه در مکان‌هایی که ممکن است کپک و قارچ رشد کنند. حمام را، بطور مرتب در و دیوار آن را با سفید کننده و آب تمیز کنید. قارچ و کپکها در همه جا از کمد یخچال، سطل آشغال و زیرزمین می‌توانند رشد کنند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
ارتباط بین محبت و افزایش خلاقیت در کودکان

ارتباط بین محبت و افزایش خلاقیت در کودکان

رابطه ی محترمانه و همراه با محبت در بین والدین و با فرزندانشان، باعث تقویت خلاقیت در کودکان می‌شود. همچنین از این طریق می‌توان به بسیاری [...]

بیشتر بخوانید »
برسی دلایل دیر به خواب رفتن کودکان

برسی دلایل دیر به خواب رفتن کودکان

خواب کافی هم مانند تغذیه برای کودک لازم و ضروری است، خیلی از کودکان با به موقع به خواب رفتن مشکل دارند، بی خوابی در کودکان معمولا اوایل شب [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE