جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. چگونه پوست خود را سالم و شاداب نگه داریم

چگونه پوست خود را سالم و شاداب نگه داریم

بازدید : 1٫961

1

چگونه پوست خود را سالم و شاداب نگه داریم

7 راه کار برای داشتن پوست صورتی شاداب و جذاب :

1 –هنگام بیرون رفتن ازمنزل حتما کرم ضدآفتاب مصرف کنید. احتمال دارد در طول روز صورت خودراشسته و مجددا کرم ضدآفتاب بزنید. در مصرف کرم ضدآفتاب تاکید شده از کرمی باSPF بیشتراز 30 استفاده گردد. کرم ضدآفتاب را تنها درتابستان مصرف نکنید زیرا نور خورشید در همه ی فصل‌های سال حتی در روزهای ابری و برفی نیز می‌تابد.

2 –نوع پوست خود را بدانید.با دانستن نوع پوست کرم مخصوص آن را استفاده کنید.

3 - مواد غذایی شیرین کم مصرف کنید. با بالا رفتن قند خون کلاژن پوست کاهش پیدا می کند و درنتیجه چین و چروک افزایش میابد.همچنین قند خون بالا عفونت قارچی پوست ایجاد میکند ودرزیر سینه‌ها. کشاله ران‌ها و حتی صورت جوش و کهیر به وجود می‌آید.

4 –از مصرف سیگار به صورت جدی پرهیز کنید. سیگار آسیب‌های جدی به پوست وارد می کند. از جمله کلاژن‌های پوست را ضعیف و نازک کرده و باعث شده چین و چروک‌های زیادی ایجاد گردد.چگونه پوست خود را سالم و شاداب نگه داریم


5 –قبل از خواب صورت را کامل بشویید. در میان روز انواع آلودگی همچون چربی، گرد وخاک بر روی پوست قرار می گیرد. اگر آرایش کرده اید مواد آرایشی نیز به آلودگی‌های دیگر اضافه می گردد.
درحالی که اگر قبل از خواب صورت را نشویید وقتی که سر را بر روی بالشت قرار می‌دهید تمامی آلودگی‌ها به بالشت مالیده می‌شود و باعث بسته شدن منافذ پوست میگردد ودر نهایت پوست قادر به نفس کشیدن نیست ومشکلات پوستی به سراغتان می‌آید. اگر خیلی خسته اید و قادر به پاک کردن صورت نیستید حتما با یک دستمال پوست صورت را پاک کنید.

6 –به تاریخ انقضاء محصولات آرایشی و بهداشتی توجه کنید. این مواد نبایست بیشتر از 3 ماه نگه داری شود. وقتی یک محصول آرایشی خریداری می کنید اولین باری که از آن استفاده می کنید روی بسته آن با خودکار حتما تاریخ آن روز نوشته شود.

7 –در طول سال حداقل یک بار به مختصص پوست مراجعه کنید تا بهتر و سریع تر مشکلات پوستی خود را درمان کنید.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
با موخوره چه کنیم

با موخوره چه کنیم

داشتن موخوره زیبایی و سلامت مو را به خطر انداخته و سبب شده موهای شما کوتاه بلند دیده شود.

بیشتر بخوانید »
آب کردن چربی صورت با 5 روش

آب کردن چربی صورت با 5 روش

شاید شما یا اطرافیانتان به دنبال آب کردن چربی صورت باشید، با رعایت این چند نکته می توانید به طور کلی چربی آب کنید.

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE