جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. سنگ قیمتی

مروارید های Akoya

بازدید : 2٫725
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :


مروارید‌های Akoya مروارید‌های سنتی ای بوده که اکثر مردم آرزوی داشتنش را دارند.

مروارید های Akoyaاین مروارید‌ها غلتان، سفید و با درخشش بسیار بالا می‌باشند. اولین نمونه‌های کشت این مروارید‌ها در جهان، اوایل قرن بیستم توسط میکی موتو صورت گرفت.
نام گذاری آنها به دلیل رشد مروارید در صدفی به همین نام است. پرورش این نوع مروارید در آب‌های شور می‌باشد. نام اصلی آن Pinctada fucata martensii است. این نوع مروارید، مخصوص و بومی آب‌های ژاپن بوده، اما در چین، آسیای جنوبی و خلیج فارس نیز وجود دارد. بیشتر مروارید‌های Akoya غلتان و یا شبه غلتان هستند و قطر آنها بین 6 تا 8 میلی متر می‌رسد.
اگرچه بیشتر مردم، مروارید Akoya را به صورت رشته‌های مروارید سفید ارائه می‌دهند؛ در صورتی که این مروارید دارای رنگ‌های متنوع طبیعی دیگری نیز است.
loadingImage... رنگ اصلی این مروارید سفید، کرم و صورتی بوده که معمولا با رنگ گلی و یا عاجی نیز همراه می‌شود. شفافیت و درخشش بسیار بالای این مروارید سبب شده نسبت به مروارید‌های دیگر متمایز گردد. با کیفیت ترین مروارید Akoya از خود درخشندگی بسیار بالا با خاصیت آینه وار را به نمایش می گذارد. کیفیت پوسته یک مروارید از مهم ترین عواملی است که میزان درخشندگی مروارید را بیان می کند.loadingImage...
به علت سردی دمای آب در دریاهای ژاپن، لایه‌های آراگونیت پلاکت‌های مروارید Akoyaبه طور طبیعی منسجم تر از مرواریدهای Akoya تولید شده درآب‌های گرم است. به همین دلیل مروارید‌های Akoya تولید شده در آب‌های ژاپن درخشش بیشتری را از خود به نمایش می گذارند. همچنین در درخشش و براقیت مروارید، سلامتی صدف میزبان مروارید و محیط پرورش آن نیز تاثیر دارد.
کلمات کلیدی :
  آواتار
  شاهرخ همتی (کرمانشاه / کرمانشاه)
  1400/6/2
  مروارید یکی از زیباترین جواهراته که علاوه بر شیک بودنش یک ظرافت خاص داره که باعث میشه هر کسی (هر چند عاشقش باشه) نتونه ازش استفاده کنه وشخصی رو میخواد که مثل خود مروارید ظریف وزیبا باشه